Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 17.07.2016

  1. Serdecznie dziękujemy za wodę ofiarowaną do kosza przy ołtarzu św. Antoniego i za ofiary składane do przygotowanej tam skarbony, a przeznaczone na nieoczekiwane potrzeby pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.
  2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej – codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  3. Zgodnie z zapowiedzią – wszystkich gospodarzy przyjmujących pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę 20 lipca o godz. 18.30 do budynku Duszpasterstwa Akademickiego.
  4. W najbliższą sobotę w Centrum Edukacyjnym «Radosna Nowina 2000» w Piekarach rozpoczną się międzynarodowe Wincentyńskie Dni Młodzieży. W spotkaniu weźmie udział młodzież z ośrodków prowadzonych przez Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia z 30 krajów świata. Naszą parafię będzie reprezentowała jedenastoosobowa grupa młodzieży – krucjatek i lektorów.
  5. Chór Mariański już dziś zaprasza na koncert «Te Deum» w ramach projektu Noc Cracovia Sacra. Koncert odbędzie się w Bazylice Bożego Ciała w poniedziałek 25 lipca o godz. 20.00. W programie: kompozycje autorów dawnych i współczesnych, m.in. W.A. Mozarta, F. Haendel’a, J. Haydna, J. Świdra, J. Łuciuka, W. Kilara. Chórowi towarzyszyć będą soliści – Magda Niedbała i Mariusz Solarz.
  6. Zgodnie z zapowiedzią – w zakrystii można otrzymać bezpłatny bilet na Mszę św. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w sobotę 30 lipca o godz. 10.30. Natomiast na spotkania na Błoniach i na Mszę św. w Brzegach nie będą potrzebne karty wstępu: będą tam przygotowane osobne sektory dla osób niezajerestrowanych.    
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nowym klasztorze trapistów w Czechach (w którym mieszka 25 mnichów, a większość z nich to młodzi Czesi) i o tym, jak pomagać osobom rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Barbara i Marian Stefanek, z ul. Skarbińskiego;

† Romana Sozańska, z ul. Lea;

† Jerzy Barski, z ul. Rolniczej;

† Irena Stachowska, z ul. Ogrodniczek;

† Maria Kozak, z ul. Skarbińskiego;

† Elżbieta Spisak-Woźniak, z ul. Nawojki;

† Janusz Dienstl, z ul. Altanowej;

† Irena Majka, z ul. Rolniczej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *