Ogłoszenia duszpasterskie na 17. niedzielę zwykłą – 24.07.2016

1.    Dziś o godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. dla wolontariuszy służącym młodym podczas Światowych Dni Młodzieży; Msza św. zostanie odprawiona po łacinie, z Liturgią Słowa w języku angielskim.
2.    W ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie również w naszej świątyni będą się odbywały spotkania młodzieży: konferencje, spotkania modlitewne i Msze św. w różnych językach. Program zaplanowanych wydarzeń podany jest na ogłoszeniu w wejściu do kościoła. 
3.    Jutro, w poniedziałek , przypada w liturgii święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.
4.    W poniedziałek dzień imienin obchodzi ks. Krzysztof  Dura, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień misjonarskiej posługi. 
5.    Również w poniedziałek przypada 4. rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
6.    Chór Mariański zaprasza na koncert «Te Deum» w ramach projektu Noc Cracovia Sacra: do Bazyliki Bożego Ciała jutro, w poniedziałek o godz. 20.00. W programie: kompozycje autorów dawnych i współczesnych, m.in. W.A. Mozarta, G. F. Haendel’a, J. Haydna,  J. Świdra, J. Łuciuka i W. Kilara.
7.    Nadal przy ołtarzu św. Antoniego trwa zbiórka wody i ofiar na nieoczekiwane potrzeby pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży.
8.    W zakrystii można jeszcze otrzymać bezpłatny bilet na sobotnie czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym Franciszkiem i na niedzielną Mszę św. w Brzegach o godz. 10.00.      
9.    W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy poszerzony krakowski dodatek tygodnika, a w nim program papieskiej wizyty w Krakowie i centralnych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży, informacje dotyczące logistyki i zmian w komunikacji w Krakowie oraz poradnik dotyczący bezpieczeństwa. Do nabycia jest także Niedziela, lipcowy numer Oli i Jasia dla najmłodszych oraz inne pisma.
10.    Już za chwile rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży 2016. Cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Dla naszej Ojczyzny i dla naszego miasta już jest i będzie to niezwykły czas łaski. W Gościu Niedzielnym znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem, którym można przyozdobić ok-no na czas papieskiej wizyty. Módlmy się gorąco w te dni w intencji papieża Franciszka, w intencji młodych pielgrzymów z Polski i ze świata, i w intencji tych, którzy im służą i ich przyjmują. Niech Duch Święty na nowo ogniem Bożej miłości rozpali nasze serca.
11.    Pomódlmy się także za † Ks. Bronisława Sieńczaka CM, zmarłego w Szwajcarii byłego wizytatora polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy, duszpasterza w naszej parafii w latach 1972-1974, twórcę Stowarzyszenia im. Ks. Siemaszki i Centrum Edukacyjnego «Radosna Nowina 2000» w Piekarach; módlmy się także za naszych bliskich zmarłych:
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *