Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 07.08.2016

 1. Zakończone już Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pokazały Kościół pełen życia i radości. Także w naszej parafii i w naszym parafialnym kościele. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i przeżycie tych dni w naszej parafii: Parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów w swoich domach, Wiernym, którzy wsparli młodych swoim darem, ofiarą i modlitwą, Osobom, które wzięły na siebie odpowiedzialność za różne zadania, by jak najlepiej usłużyć przybyszom z bliska i daleka, Wolontariuszom, którzy nie szczędzili sił i czasu, i byli przy naszych gościach w dzień i w nocy. Niech satysfakcja z dobrze wykonanej pracy na chwałę Bożą i ku pożytkowi młodych ludzi będzie Waszą nagrodą!
 2. W piątek, 12 sierpnia, minie 5. rocznica śmierci śp. ks. Czesława Żaka CM. Za śp. ks. Czesława modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 3. W sobotę, 13 sierpnia, w naszej archidiecezji będzie obchodzone święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
 4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Specjalne wydanie Gościa Niedzielnego zawiera relacje z niezwykłego wydarzenia, jakim były Światowe Dni Młodzieży, opisuje wrażenia uczestników oraz przynosi komentarze i podsumowania tych pięknych dni. Podobnie jest w innych katolickich czasopismach.
 5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Antonina Ziernicka, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Janina Smorawińska, z ul. Lea;
  † Witold Grabowski, z ul. Armii Krajowej;
  † Krystyna Mitkowska, z ul. Czarnowiejskiej;
  † Czesław Baranik, z ul. Krzywy Zaułek.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *