Ogłoszenia duszpasterskie na 22. niedzielę zwykłą – 28.08.2016

1.    Wspólnota św. Idziego to międzynarodowa wspólnota świeckich, łącząca modlitwę, przyjaźń z ubogimi i troskę o sprawy pokoju. Wspólnota zaprasza na spotkanie po Światowych Dniach Młodzieży – w najbliższą środę, 31 sierpnia, o godz. 19.30 w sali parafialnej. Młodzi ze Wspólnoty, która gościła w naszej parafii w czasie ŚDM, zachęcą do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na pytania: Jak odpowiedzieć na słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Krakowie? Jak nie wrócić znów na wygodną kanapę? Co zrobić, by radość tych dni trwała? Spotkanie zakończy się modlitwą za ubogich.
2.    Po przerwie wakacyjnej – od czwartku w dni powszednie będą odprawiane Msze św. o godz. 6.00 i 9.00, a w niedziele – o godz. 15.00; kancelaria parafialna będzie czynna również przed południem.
3.    Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy nauczycieli, uczniów i rodziców do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy w czwartek i w następny poniedziałek:
•    dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Gimnazjum nr 15 – w czwartek o godz. 8.00;
•    dla VII Liceum Ogólnokształcącego – w czwartek o godz. 9.00;
•    dla Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 76 – w poniedziałek, 5 września, o godz. 11.00.
Podczas Mszy Świętych w czwartek o godz. 8.00 i w poniedziałek o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów.
4.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
•    w czwartek zachęcamy do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów (z powodu prac w prezbiterium nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu);
•    w piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi w godz. 6.00 – 9.00 i 16.00 – 19.00; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;
•    w sobotę zapraszamy na Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
5.    Ks. kardynał Stanisław Dziwisz zaprasza na XXIV Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedziele 4 września. Pielgrzymka rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „U Piłata”.

6.    Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Podegrodzia, Sanktuarium Św. Kingi w Starym Sączu, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu i do Ogrodu Biblijnego w Muszynie w sobotę 24 września. Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
7.    Dyrekcja Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu przygotowuje na rok 2017 uroczyste obchody 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Sapiehy i zwraca się z prośbą o wypożyczenie pamiątek po wybitnym Kardynale na przygotowywaną wystawę. Prosimy więc naszych Parafian, którzy są w posiadaniu takich pamiątek – dokumentów, pism, obrazków i fotografii – o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.
8.    W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga, czy marihuana, o której ostatnio głośno, może być skutecznym lekarstwem  oraz – raz jeszcze – czy książki o Harrym Potterze są pożyteczne czy szkodliwe. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
9.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Krystyna Pilarska, z ul. Królewskiej;
† Janina Jajków, z ul. Królewskiej;
† Jarosław Jaskółka, z ul. Rydla;
† Ewa Matras, z ul. Królewskiej;
† Zofia Procyszyn, z ul. Czarnowiejskiej.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *