Ogłoszenia duszpasterskie na 23. niedzielę zwykłą – 04.09.2016

 1. Misjonarz w Beninie – ks. Stanisław Deszcz dziękuje serdecznie za ofiary na misje: tydzień temu ofiarowano na jego ręce 10.350 złotych.
 2. Dziś zapraszamy na Mszę św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30. Ks. Proboszcz zaprasza serdecznie wiernych – starszych i młodych – do włączenia się do Wspólnoty Żywego Różańca: w naszej parafii. W naszej parafii, w której nieustannie pamiętamy o objawieniach maryjnych w Lourdes, które są wielkim wezwaniem do modlitwy różańcowej, zwłaszcza o nawrócenie grzeszników, nie powinno zabraknąć tych, którzy codziennie będą modlili się na różańcu! 
 3. Od dzisiejszej niedzieli – o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 4. W pierwszą środę miesiąca odprawimy uroczyste nabożeństwo za przyczyną Niepokalanej, które rozpocznie się o godz. 18.00 procesją światła i wspólną modlitwą różańcową. W środę nowy rok formacji zainauguruje służba liturgiczna: ministranci, lektorzy i Krucjata Matki Bożej Niepokalanej. Do udziału w nabożeństwie i Mszy Świętej zapraszamy również rodziców i rodziny dziewcząt i chłopców. Wszystkich prosimy o przyniesienie świec lub lampionów;
 5. Bogdan zaprasza chłopców i dziewczęta z klas drugich – już z klas drugich! – i starszych do służby przy ołtarzu: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty Matki Bożej Niepokalanej w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
 6. Wdzięczni Bogu za niezliczone łaski udzielone nam podczas Światowych Dni Młodzieży – pragniemy pokrzepić się wzajemnie świadectwem działania Boga w tych dniach. Wszystkich pragnących dać świadectwo lub posłuchać, wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na spotkanie, które odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19.30 w sali akademickiej.
 7. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem odbędzie się kwesta charytatywna: ofiarą do skarbony będziemy mogli wesprzeć Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”.
 8. W przyszłą niedzielę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 9. Spotkanie Wspólnoty Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym odbędzie się wyjątkowo w trzeci piątek miesiąca, tj. 16 września, po Mszy św. o godz. 18.30 w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Podegrodzia, Sanktuarium Św. Kingi w Starym Sączu, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu i do Ogrodu Biblijnego w Muszynie w sobotę 24 września. Zapisy we wtorki w godzinach 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 11. Nadal poszukujemy pamiątki po księciu kardynale Adamie Sapiesze na wystawę przygotowywaną w Przemyślu. Naszych Parafian, którzy są w posiadaniu takich pamiątek – dokumentów, pism, obrazków i fotografii – prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.
 12. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o kanonizowanej dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty, o Modlitwie Jezusowej, która kruszy skamieniałe serca i o sytuacji we Włoszech po trzęsieniu ziemi. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy, powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
  1. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
   † Lucyna Wasilkowska-Tuleja, z al. Kijowskiej;
   † Maria Zębalska, z ul. Żelechowskiego;
   † Jadwiga Bogacz.
   Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *