Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 02.10.2016

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na pomoc ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi we Włoszech: do skarbony przy wyjściu z kościoła zebrano 4.140 złotych i 20 euro. Natomiast przeprowadzona 3 tygodnie temu kwesta na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” zamknęła się sumą 3.784 złote; organizatorzy dziękują serdecznie!

2. Zgodnie z wieloletnią tradycją – dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składają serdeczne Bóg zapłać! za każdą ofiarę na pomoc biednym w parafii.

3. W październiku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku będzie różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.

4. W tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas III już w najbliższy czwartek zapraszamy na spotkanie w sali parafialnej o godz. 19.00, a uczniów klas I i II – w następną niedzielę na spotkanie w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w najnowszym numerze gazety parafialnej.

5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes. Rozpocznie się ono o godz. 18.00 procesją ze świecami i modlitwą różańcową.

6. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele i o świętość kapłanów. O godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji ministrantów i ich rodzin.

7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną; okazja do spowiedzi świętej do godz. 9.00 i od godz. 16.00, a o godz. 16.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci.

8. W przyszłą niedzielę – XVI Niedzielę Papieską – będziemy mogli publicznie opowiedzieć się za ochroną i poszanowaniem życia każdego człowieka oraz za godnością i poszanowaniem małżeństwa i rodziny: ks. kard. Stanisław Dziwisz zaprasza do udziału w Małopolskim Marszu dla życia i rodziny pod hasłem ŻYCIU TAK, który poprzedzi Msza św. o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

9. Wszystkich studentów zapraszamy od następnej niedzieli, do środy codziennie o godz. 20.00, na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; rekolekcje poprowadzi były duszpasterz akademicki w naszej parafii – ks. Antoni Miciak CM.

10. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne można składać wyłącznie w kancelarii parafialnej.

11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. rozmowę o rzezi wołyńskiej z reżyserem głośnego filmu Wołyń i wspomnienie o niedawno zmarłym watykańskim egzorcyście ojcu Gabrielu Amorcie. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, październikowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…

12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Krystyna Drużyńska, z ul. Spokojnej;
† Eugenia Kolud, z ul. Krzywy Zaułek;
† Krzysztof Karolczak, z ul. Smoluchowskiego.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *