Ogłoszenia duszpasterskie na 28. niedzielę zwykłą – 09.10.2016

1. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia składają serdeczne podziękowanie za ofiary na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin: w ubiegłą niedzielę zebrano na ten cel 4.632 złote.
2. Dziś – jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
3. W październiku codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Dodatkowo od poniedziałku do piątku na różaniec dla dzieci o godz. 17.00 oraz dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
4. Rozpoczyna się przygotowanie młodzieży ze szkół gimnazjalnych do przyjęcia bierzmowania. Dziś odbędzie (odbyło) się spotkanie dla uczniów klas I i II – w kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00; spotkania dla uczniów klas III odbywają się w czwartki w sali parafialnej o godz. 19.00. Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, był też podany w najnowszym numerze gazety parafialnej.
5. Wszystkich studentów zapraszamy od dzisiejszej niedzieli do środy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; codzienne spotkania o godz. 20.00 poprowadzi były duszpasterz akademicki w naszej parafii – ks. Antoni Miciak CM.
6. We wtorek odbędzie się zebranie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 17.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
7. W piątek odbędzie się inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Do naszego kościoła zapraszamy o godz. 9.00 na Mszę św. inauguracyjną – o Boże błogosławieństwo dla profesorów, studentów i wszystkich pracowników UP.

8. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 i spotkanie po Mszy Świętej.
9. Zapraszamy do udziału w wielkiej modlitwie przebłagania w Częstochowie w sobotę 15 października. Więcej o programie spotkania i jego przebiegu przeczytamy w najnowszym numerze Gościa Niedzielnego.
10. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
11. Trwają prace renowacyjne prezbiterium i portalu przy wejściu do kościoła. Jak już informowaliśmy – całość kosztów renowacji prezbiterium wynosi 140 tysięcy złotych. Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Miasta Krakowa na sumę 50 tys. zł i ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa na sumę 50 tys. zł – z prostego rachunku wynika, że musimy jako parafia uzbierać 40 tysięcy złotych, ażeby zamknąć ten projekt.
Natomiast przy wejściu do kościoła jedna kolumna portalu wykonanego z piaskowca uległa erozji, w związku z tym musieliśmy podjąć nieplanowane działania związane z wymianą zniszczonych elementów. Niestety, na te prace nie dostaliśmy dofinansowania i musimy je pokryć z własnych środków. Opiewają one na kwotę około 20 tys. złotych. Zatem jako parafia do końca roku mamy zebrać 60 tys. złotych. Ofiary na ten cel zbieramy w kancelarii parafialnej, a ofiarodawców wpisujemy do Złotej Księgi; również składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na cele renowacyjne. Za wszystkie ofiary złożone na tacę i złożone w kancelarii parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać!
12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy we wtorek 25 października. Zapisy i wpłaty – w każdy wtorek w godzinach 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
13. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy dobrzy, kochający rodzice mogą dać dziecku klapsa, o manipulacjach wokół projektu komitetu «Stop Aborcji» i o drodze do żywej wiary rapera Łukasza Bęsia. Do nabycia są także inne czasopisma.
14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Adam Solarz, z ul. Chocimskiej;
† Stanisława Kroker, z ul. Królewskiej.
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *