Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 06.11.2016

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
  3. W niedziele i środy o godz. 19.00 w kaplicy akademickiej odbywają się katechezy głoszone przez Wspólnotę Neokatechumenalną. W tym tygodniu członkowie Wspólnoty w czwartek będą głosić Dobrą Nowinę w domach studenckich AKROPOL, FILUTEK i BRATEK.
  4. W czwartek, 10 listopada, zostanie zainaugurowana nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Zostanie on dokonany w całej Polsce w niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – i chodzi w nim o podjęcie na nowo zadania umiłowania Jezusa do końca, zawierzenia Mu naszych rodzin, podejmowanie posługi miłości miłosiernej i realizację Ewangelii we wszelkich wymiarach życia, także ekonomicznym, społecznym i politycznym.
  5. W piątek, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. W piątek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Z racji szczególnego charakteru tego dnia Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
  6. Stowarzyszenie Charytatywne «Dobrosław» w następną niedzielę, 13 listopada, przeprowadzi przed kościołem kwestę na pomoc choremu Krzysiowi, który zakończył walkę z białaczką, ale nadal wymaga leczenia i stałej rehabilitacji.
  7. Spotkanie członków Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo odbędzie się dopiero za tydzień – we wtorek 15 listopada. Również spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa odbędzie się w następnym tygodniu – w czwartek 17 listopada.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Kościół usilnie zaleca grzebanie ciał, a kremacje tylko dopuszcza, o tragicznej sytuacji w syryjskim Aleppo, które odwiedził Darek Malejonek jako salezjański wolontariusz i o Poczcie Polskiej, która się zmienia i łapie drugi oddech. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *