Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 27.11.2016

1. Dziś na wszystkich Mszach św. rozpoczynają się parafialne rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji adwentowych został wywieszony w gablotach i przed kościołem, jest też zamieszczony w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii… na stronie 2.

2. Gorąco zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W najbliższy piątek roraty dla dzieci będą wyjątkowo o godz. 16.30.

3. Jutro, w poniedziałek obchodzić będziemy w naszym kościele wspomnienie św. Katarzyny Labouré, powiernicy Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik.

4. We wtorek, 29 listopada, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.

5. W środę, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi.

6. W pierwszy czwartek na roraty o godz. 7.00 zapraszamy wszystkich studentów; zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu, a od godziny 17.30 na wspólną adorację prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, którą zakończy Msza św. o nowe powołania do służby Bożej oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.

7. W pierwszy piątek od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. roratnia dla dzieci.

8. W pierwszą sobotę zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.

9. W sobotę na Mszy św. o godz. 18.30 i po Mszy św. w naszym kościele będą śpiewały dwa chóry: Chór z Pescary we Włoszech i nasz Chór Mariański. Chór z Włoch, liczący 50 osób, będzie śpiewał również w poniedziałek, 5 grudnia, w Sanktuarium św. Jana Pawła II o godz. 17.00. Więcej informacji znajdziemy w gablocie Chóru Mariańskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału. 

10. W naszej świątyni następna niedziela będzie Niedzielą Maryjną. Naszym Gościem będzie ks. Radosław Pawłowski z Pabianic, który na wszystkich Mszach Świętych wygłosi okolicznościową homilię. Około godz. 17.00 przed kościołem uroczyście powitamy Kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która nawiedza domy zgromadzeń i zakonów męskich w całej Polsce. Już dziś Wszystkich Wiernych zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski przy Kopii Cudownej Ikony. 

11. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi-lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie chorych dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które w grudniu przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego chrześcijańska nadzieja ma niewiele wspólnego z optymizmem oraz o św. Karolu de Foucauld (czyt. de Fuko), który modlił się o nawrócenie muzułmanów. Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Jadwiga Szajta, z ul. Królewskiej;
† Halina Wolska, z ul. Lea;
† Krzysztof Wędzony, z ul. Radwańskiego;
† Stanisław Drabik, z ul. Lea;
† Franciszek Orawczyk, z ul. Rydla;
† Andrzej Ładoś, z ul. Piastowskiej.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *