Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Adwentu — 04.12.2016

 1. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary pieniężne na pomoc wiernym, a zwłaszcza na Ukrainie, można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przez cały tydzień – od dziś do następnej niedzieli.
 2. Zgodnie z zapowiedzią – po Mszy św. o godz. 16.30 przed naszym kościołem uroczyście powitamy Kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która nawiedza domy zgromadzeń i zakonów męskich w całej Polsce. Po powitaniu – odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory maryjne, a o godz. 21.00 Wszystkich Wiernych zapraszamy na Apel Jasnogórski przy Kopii Cudownej Ikony.
 3. Zachęcamy gorąco do udziału w roratach – adwentowej Mszy św. o Matce Bożej, która jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki. Dorosłych i dzieci prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów.
 4. Jutro, w poniedziałek o godz. 17.00 zakończy się nawiedzenie Kopii Obrazu Jasnogórskiego. Wcześniej – o godz. 16.45 zapraszamy do udziału w nieszporach maryjnych. 
 5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową i obchody pierwszej środy miesiąca.
 6. W czwartek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. Odpowiadając na Apel Maryi, wypowiedziany we Włoszech w 1947 roku, w czwartek zapraszamy do całodziennej modlitwy przez Najświętszym Sakramentem, a szczególnie w godzinach 12.00—13.00. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
 7. W czwartek minie 3. rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30.
 8. W czwartek, 8 grudnia, przypada dzień imienin s. Marii Skawiny, zakrystianki, a w piątek, 9 grudnia, dzień imienin  ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Naszym Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
 9. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji dusz w czyśćcu cierpiących i konających, i na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 10. Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” zaprasza na kolejne spotkanie «Porozmawiajmy o Krowodrzy: krowoderskie spacerowniki»: w piątek na ul.  Szczepańską 1 o godz. 17.30.
 11. W dniach 7—10 grudnia odbędzie się w kinach KIJÓW i MIKRO Festiwal Filmów Chrześcijańskich. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonym plakacie.
 12. Fundacja DKMS zaprasza do udziału w akcji «Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku w Auchan», która odbędzie się w dniach 10—11 grudnia. Więcej informacji znajdziemy na wywieszonym plakacie. 
 13. W przyszłą niedzielę – w 11. dniu miesiąca – chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 14. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi-lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świecę — od 6 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o podwójnej kradzieży św. Mikołaja – w reportażu z Bari, gdzie znajdują się relikwie Świętego, o komputerowym geniuszu i głęboko wierzącym młodzieńcu, który zmarł w wieku 15 lat, i o tym, że wspólne gotowanie i jedzenie zbliża ludzi i rozwiązuje wiele problemów rodzinnych. Do nabycia są także inne czasopisma.
 16. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:
  † Krystyna Jazienicka, z al. Kijowskiej;
  † Helena Rogóż, z ul. Obopólnej.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *