Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Adwentu — 11.12.2016

 1. Jeszcze dziś do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary pieniężne na pomoc naszym braciom i siostrom na Wschodzie.
 2. O godz. 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
 3. Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego wraz z zaproszonymi gośćmi zapraszają na wieczór uwielbienia: dziś po Mszy św. o godz. 20.00.  
 4. Roraty – adwentowa Mszy św. o Matce Bożej jest odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30; studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki. Dorosłych i dzieci prosimy o przynoszenie ze sobą lampionów.
 5. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia: rozpocznie je Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
 6. Spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ odbędzie się wyjątkowo w najbliższy czwartek, 15 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.30.
 7. W sobotę, 17 grudnia, zapraszamy na świąteczne spotkanie dla ministrantów i krucjatek wraz z rodzicami – o godz. 16.00 w sali akademickiej.
 8. W niedzielę, 18 grudnia, po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego.
 9. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła w czasie zimowych miesięcy.  
 10. W II święto Bożego Narodzenia – czyli w święto św. Szczepana otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2016 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa: o godz. 12.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji wszystkich jubilatów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii parafialnej swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
 11. Przed kościołem można nabyć opłatki wigi¬lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jest do nabycia także nasz kalendarz parafialny na jubileuszowy rok 2017 – w cenie 6 zł za egzemplarz. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nowych lekturach dla uczniów w szkołach podstawowych i o dwóch wydarzeniach z tego samego dnia – 8 grudnia 1991 roku: powstaniu Radia Maryja i rozwiązaniu Związku Sowieckiego. Do nabycia jest także nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i inne czasopisma.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
  † Teresa Poprawska, z ul. Skarbińskiego;
  † Aleksy Kurbiel, z ul. Obopólnej;
  † Stanisław Latoś, z ul. Goetla;
  † Sylwester Stanisławski, z ul. Kazimierza Wielkiego;
  † Jerzy Rusin, z ul. Skarbińskiego;
  † Mieczysława Gębska, z ul. Lea.
  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *