Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę Adwentu — 18.12.2016

1.    Tydzień temu w Warszawie zakończył się międzynarodowy II Warszawski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W punktacji międzynarodowego jury najwyższą lokatę uzyskał nasz Chór Mariański. Gratulujemy kolejnego sukcesu Chórzystom i Panu Dyrygentowi, a uzdolnioną muzycznie młodzież zachęcamy do włączenia się w działalność Chóru.  
2.    Zapraszamy na nieszpory niedzielne, które odprawimy dziś o godz. 18.00.
3.    Na spotkanie kręgu biblijnego zapraszamy do sali parafialnej we wtorek o godz. 19.15.
4.    W czwartek i piątek – okazja do spowiedzi przedświątecznej w godz. 6.00—10.00 i 14.00—20.00. W czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem.
5.    W sobotę, w Wigilię Narodzenia Pańskiego, Msze Święte będą sprawowane tylko w godzinach przedpołudniowych. Okazja do spowiedzi świętej tylko do godz. 11.00.
6.    Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty na niedzielę. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech ta Święta Noc stanie się okazją do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni i świadectwa miłości względem najbliższych, ale także znajomych i sąsiadów. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
7.    Ofiary zebrane na tacę w czasie Pasterki – czyli uroczystej Mszy św. o północy – zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych SOS, a zbierane w uroczystość Narodzenia Pańskiego – na wsparcie działalności charytatywnej Stolicy Apostolskiej.

8.    W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia – porządek nabożeństw w naszym kościele jak w każdą nie¬dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej oraz nieszporów.
9.    W święto Świętego Szczepana, 26 grudnia, w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 12.30 otoczymy modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2016 r. jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej i jednocześnie prosimy jubilatów o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii albo w zakrystii swojego uczestnictwa w tej Mszy Świętej.
10.    Przed kościołem można nabyć opłatki wigi¬lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Raz jeszcze gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy i wsparcia w ten sposób dzieła pomocy dzieciom i rodzinom w potrzebie. Do nabycia jest także nasz kalendarz parafialny na wincentyński rok jubileuszowy 2017 – w cenie 6 zł za egzemplarz. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone na pomoc najuboższym.
11.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. dodatek z obrzędem wigilijnym, przeczytamy też o tym, co robić z ponad 100 tysiącami „nadliczbowych” embrionów, zamrożonych podczas procedury in vitro… Do nabycia jest również Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne czasopisma.   
12.    W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:
† Helena Habratowska, z ul. Smoluchowskiego.
Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *