Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2016

1. Na święta Bożego Narodzenia wszystkim Parafianom, Modlącym się w naszym kościele oraz Gościom składamy serdeczne życzenia świąteczne: niech Nowonarodzony Chrystus napełni nasze serca radością i pokojem, umacniając nas i naszych bliskich we wzajemnej miłości.

2. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych z terenu naszej parafii, które odbyło się w miniony wtorek. Dziękujemy bardzo licznym Ofiarodawcom, Siostrze Beacie, Członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz Studentom i Młodzieży, którzy uczestniczyli w zbiórce żywności oraz zanosili paczki i życzenia świąteczne do chorych.

3. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie-dzielę. Nie będzie jedynie (także w przyszłą niedzielę) dodatkowej Mszy Świętej w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 oraz nieszporów.

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia odprawimy o godz. 12.30 uroczystą Eucharystię w intencji rodzin naszej parafii. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy szczególnie małżonków obchodzących w tym roku jubileusz sakramentu małżeństwa. Składka w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

5. Podajemy do wiadomości, że w dniach 27 – 30 grudnia nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 20.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu.

6. W środę, w święto Świętych Młodzianków męczenników, podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misjonarzy, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom.

7. W piątek, 30 grudnia, obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o człowieku, który odwiedził wszystkie miejsca, gdzie znajdują się materialne ślady Boga, o nieznanym w Polsce pisarzu, którego chętnie cytuje papież Franciszek i o oficerze, który uratował 75 ton polskiego złota. Do nabycia jest również podwójny numer Niedzieli, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dominikańskiego Listu oraz inne czasopisma, a także parafialny kalendarz ścienny na 2017 rok. Natomiast przy wyjściach z kościoła wyłożony jest nowy, świąteczny numer naszego pisma Z Życia Parafii…  

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Maria Stefan, z ul. Lea;
† Maria Laskowska, z ul. Lea;
† Czesław Maroński, z ul. Nawojki;
† Marian Skadłubowicz, z ul. Królewskiej.
Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *