Ogłoszenia duszpasterskie na 8. niedzielę zwykłą — 26.02.2017

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
  2. W najbliższą środę, 1 marca, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (dla dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech (w tym jeden do syta).
  3. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najśw. Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 o nowe powołania do służby Bożej i w intencji ministrantów i ich rodzin, połączona z obrzędem błogosławienia ministrantów do wyższych posług liturgicznych.  
  4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
  5. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  7. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w I niedzielę Wielkiego Postu – czyli 5 marca.
  8. W setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Fatimy w dniach od 3 do 13 października br. Nawiedzimy również La Salette, Lourdes, Santiago de Compostella i inne atrakcyjne miejsca. Program wyjazdu i zapisy – w zakrystii.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o Wielkim Poście jako czasie duchowej walki, o tym, w jaki sposób myśl ks. Franciszka Blachnickiego zaważyła na życiu wielu osób, o pierwszym w historii samuraju wyniesionym na ołtarze, oraz która pokusa z punktu widzenia diabła jest najważniejsza. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Roman Krystynowicz, z ul. Lea;

† Andrzej Gaudyn, z ul. Nowowiejskiej;

† Józefa Sioła, z al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *