Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Wielkiego Postu — 05.03.2017

 1. Serdecznie witamy wśród nas diakona Jana Prackiego, który przez dwa miesiące będzie odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.
 2. Dziś rozpoczynają się w naszym kościele wielkopostne rekolekcje parafialne. Program rekolekcji wielkopostnych znajdziemy w nowym numerze naszego pisma Z Życia Parafii…
 3. Dziś – i w każda niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie o godz. 17.30 na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 4. W czwartek, 9 marca, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 5. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek o godz. 18.30 na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących oraz na spotkanie formacyjne.
 6. W zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła jest wyłożony List pasterski ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Wielki Post. W Liście Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Krakowskiej, a szczególnie mieszkańców Krakowa, do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych (ich lista jest wywieszona w gablocie). W najbliższa sobotę – o g. 19.30 zapraszamy do kościoła stacyjnego w parafii Św. Szczepana.
 7. W zakrystii można podpisać list protestacyjny do Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie skandalicznego spektaklu w tamtejszym Teatrze Powszechnym, który wywołał oburzenie społeczności wierzących w naszym kraju i Polaków mieszkających za granicą.
 8. Duszpasterstwo Akademickie i wspólnota Góra Oliwna zapraszają na Kurs Małżeński, który rozpocznie się w środę 15 marca. Kurs Małżeński to cykl 8 spotkań dla małżeństw pomagający w budowaniu małżeńskiej więzi. Doskonałe miejsce zarówno dla trwających w silnych relacjach, jak i dla tych, którzy zmagają się z trudnościami. Kurs jest skierowany do małżeństw niezależnie od ich stażu. Jego celem jest pomóc w budowaniu trwałego i zdrowego małżeństwa. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach w zakrystii. 
 9. Wszyscy zainteresowani, a szczególnie rodzice i dzieci przyszłorocznych klas pierwszych, są zaproszeni na DZIEŃ OTWARTY Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 51 – w sobotę 11 marca w godz. 10.00—13.00.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o aktualności fatimskiego wezwania do pokuty za grzechy, o historii „domów z betonu” czyli blokowisk oraz dlaczego organizacje pozarządowe domagają się ukarania Polski (a w dodatku krakowskim przeczytamy o kościołach stacyjnych). Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci i książka ks. Waldemara Rakocego o św. Wincentym a Paulo. Zachęcamy także do zakupienia książki autorstwa Ojca Rekolekcjonisty: Praktykujący, ale czy… wierzący?
 11. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Z kolei dzieci mogą otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc w leczeniu dzieci i starszych.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Barbara Burgiel, z ul. Chodowieckiego;

† Edward Wąsikowski, z ul. Królewskiej;

† Tomasz Mianowski, z ul. Rydla;

† Kazimierz Smolec, z ul. Królewskiej;

† Krystyna Smorągiewicz, z ul. Czarnowiejskiej;

† Andrzej Suwaj, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Jacek Kołacz, z ul. Smoluchowskiego;

† Maria Blat, z ul. Królewskiej;

† Stanisław Fąfrowicz, zamieszkały dawniej na ul. Kawiory;

† Wojciech Szarek. 

Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *