Ogłoszenia duszpasterskie na 2. niedzielę Wielkiego Postu — 12.03.2017

  1. W każda niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30 – w tym tygodniu będzie to „muzyczna” Droga krzyżowa z udziałem zespołu Talitha Kum.
  2. Członkowie Pierwszej Wspólnoty Neokatechumenalnej, przeżywając etap Redditio Symboli, będą publicznie wyznawać swoją wiarę. Wyznanie to będzie miało charakter świadectwa opartego o ich osobiste doświadczenie Boga w życiu. Nieszpory z uroczystym wyznaniem wiary będą celebrowane w kościele we wtorki (począwszy od najbliższego) o godz. 20.45, a w niedziele odbędzie się ono podczas Mszy św. o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
  3. We wtorek odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; spotkanie rozpocznie Msza św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 17.00.
  4. W piątek, 17 marca, przypada dzień imienin ks. Zbigniewa Kopcińskiego. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask na każdy dzień kapłańskiej posługi.
  5. Tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 marca, o godz. 12.30 w sali akademickiej.
  6. W przyszłą niedzielę przypada dzień imienin ks. Bogdana Markowskiego. Czcigodnemu Solenizantowi życzymy obfitości łask Bożych i nieustannej opieki Naszej Pani z Lourdes.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jaka jest różnica między dietą a postem, o filmie Chata, który wszedł niedawno na ekrany polskich kin oraz o tym, w jaki sposób i dlaczego działają Kursy Alpha – w wywiadzie z założycielem tego zaskakująco prostego sposobu nowej ewangelizacji. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  8. W zakrystii dzieci mogą jeszcze otrzymać skarbonkę na zbieranie w Wielkim Poście ofiar na pomoc biednym. W zakrystii można również zakupić baranki wielkanocne Caritasu; dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas. Natomiast przy ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii; przy głównym wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Anna Chwastek, z ul. Skarbińskiego;

† Irena Paul, z ul. Królewskiej;

† Czesław Ładyga, z al. Kijowskiej. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *