Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę Wielkiego Postu — 19.03.2017

 1. Dziś o godz. 12.30 w sali akademickiej odbędzie się tradycyjny kiermasz strojów pierwszokomunijnych.
 2. Na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.30, a w piątki Wielkiego Postu do udziału w Drodze krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.45.
 3. Jutro, w poniedziałek będzie obchodzona uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Msze św. zostaną odprawione według porządku na dni powszednie.
 4. W czwartek 23 marca w Kolegiacie św. Anny odbędą się pierwsze krakowskie „Dialogi” abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas comiesięcznych spotkań Metropolita Krakowski będzie odpowiadał na pytania dotyczące chrześcijańskiej wiary i moralności. „Dialogi u św. Anny” będą się odbywać w czwarty czwartek miesiąca o godz. 20.15 i będą miały określony przebieg: po krótkim wprowadzeniu ks. Arcybiskup będzie odpowiadał na najciekawsze pytania nadesłane drogą e-mailową, a następnie na kilka pytań zadanych przez uczestników. Pytania można także wrzucić do specjalnej skrzynki w Kolegiacie.
 5. W piątek i sobotę, 24 i 25 marca, odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne «24 godziny dla Pana». Przed kościołem studenci będą rozdawać ulotki ze szczegółowym planem wydarzenia. Będzie to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu i całodobowa spowiedź. Czuwanie rozpocznie w piątek 24 marca Msza św. o godz. 19.30 pod przewodnictwem nowego metropolity krakowskiego, ks. abpa Marka Jędraszewskiego, którego będziemy po raz pierwszy gościć w naszej świątyni – zapraszamy więc serdecznie wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z ks. Arcybiskupem.
 6. W sobotę, 25 marca, obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00 i 18.30. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest w Kościele jako Dzień Świętości Życia: wszyscy, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą już dziś w zakrystii otrzymać specjalną deklarację. Zapraszamy też wszystkie małżeństwa oczekujące dziecka do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa na zakończenie wszystkich Mszy Świętych.
 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia nowych chłopców i dziewcząt do grona służby liturgicznej.
 8. W przyszłą niedzielę Siostry Dominikanki przed kościołem przeprowadzą kwestę na utrzymanie klasztoru, który boryka się z poważnymi problemami finansowymi.
 9. Kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo na rzecz najuboższych parafian odbędzie się za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 2 kwietnia. Stowarzyszenie prosi także o przeznaczenie 1% podatku na pomoc najuboższym: szczegółowe informacje zamieszczono w ostatnim numerze naszego pisma Z Życia Parafii… Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich z terenu naszej parafii. Natomiast przy wyjściu z kościoła znajdziemy skarbonę do składania jałmużny wielkopostnej, i drugą – do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o kolejnej inicjatywie na forum Unii Europejskiej w obronie rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci oraz dlaczego tylko Kościół jest dziś w stanie zorganizować realną i skuteczną pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Do nabycia są także inne czasopisma. W zakrystii można zakupić również baranki wielkanocne Caritasu, w cenie 6 zł za sztukę: dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie pomocy chorym, świadczonej przez Caritas.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Emilia Pawłowska, z ul. Nowowiejskiej;

† Marceli Mikulski, z ul. Skarbińskiego;

† Józef Cichoń, z ul. Skarbińskiego;

† Zofia Biernacik. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *