Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę Wielkiego Postu — 02.04.2017

 1. Zgodnie z zapowiedzią – dziś przed kościołem odbywa się tradycyjna kwesta Stowarzyszenia Miłosierdzia: zbierane ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, m.in. w formie paczek świątecznych. Przy ołtarzu św. Antoniego jest wystawiony kosz na pomoc rzeczową dla biednych: można tam składać produkty żywnościowe i środki czystości na potrzeby ubogich. Za wszystkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy do częstego udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Dziś zapraszamy na Gorzkie żale o godz. 17.30, a w piątek na Drogę krzyżową: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych, a dla studentów i młodzieży o godz. 20.30.
 3. Dziś Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy około godz. 22.00 pod „oknem papieskim”.
 4. We wtorek odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego: o godz. 19.30 w kancelarii parafialnej.
 5. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Lourdes o godz. 18.00: na procesję światła, nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wotywną.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najśw. Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 o nowe powołania do służby Bożej oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.  
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00. W piątek od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 16.30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na początku wszystkich Mszy Świętych w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej poświęcimy palmy, zaś uroczysta procesja z palmami odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 11.00. W Niedzielę Palmową na Eucharystii o godz. 12.30 Pierwsza Wspólnota Neokatechumenalna, w podziękowaniu Bogu za otrzymane dary i łaski, będzie uroczyście proklamować Credo; przed Eucharystią nastąpi ryt wręczenia palm i uroczyste wejście do kościoła – dlatego celebracja rozpocznie się o godz. 12.10 przy pomniku św. Wincentego.
 9. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.30 i w niedzielę po Mszy św. o godz. 20.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej z Eucharystią w tle, przygotowane przez studentów z naszego Duszpasterstwa Akademickiego.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejny odcinek „fatimskich” rekolekcji wielkopostnych; z kolei Gość Krakowski przygląda się edukacji w naszej archidiecezji: przeczytamy, co tak naprawdę oznacza pojęcie „szkoła katolicka” i dlaczego pijarzy są zadowoleni z powrotu 4-letnich liceów. Do zakupienia jest także Niedziela, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne pisma. Do nabycia są również wielkanocne baranki Caritasu; dochód z ich zakupu jest przeznaczony na finansowanie działalności dobroczynnej na terenie naszej archidiecezji, a zwłaszcza pomoc chorym.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Urszula Leńczowska, z ul. Królewskiej;

† Danuta Wędzony, z ul. Radwańskiego;

† Łucja Buchowska, z ul. Smoluchowskiego;

† Anna Wolan, z ul. Skarbińskiego;

† Krystyna Wrona, z ul. Spokojnej;

† Marian Haber, z ul. Nawojki.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *