Ogłoszenia duszpasterskie na 6. Niedzielę Wielkanocną – 21.05.2017

 1. Dziś podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30 dwie grupy dzieci przystąpią [przystąpiły] do Pierwszej Komunii św. Dzieci od poniedziałku – w ramach Białego Tygodnia – będą uczestniczyły we Mszy św. o godz. 16.30.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Czytanki majowe są poświęcone historii i przesłaniu objawień Matki Bożej w Fatimie, których setną rocznicę obchodzimy.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Pamiętajmy więc o tych intencjach w naszych codziennych modlitwach.
 4. W czwartek, 25 maja, odbędzie się spotkanie dla rodziców ministrantów i krucjatek: o godz. 19.30 w sali parafialnej.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas trzecich będą przeżywały uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej [ławki w kościele będą zajęte dla dzieci!]. Dzieci przystąpią do sakramentu pojednania w najbliższy czwartek o godz. 16.30, a o godz. 17.00 zbiorą się przed kościołem na próbie uroczystości; okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin będzie od godz. 18.00. Adoracja eucharystyczna w najbliższy czwartek będzie trwała tylko do godz. 16.00.
 6. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 7. Pragniemy przypomnieć, że w miesiącu maju można w naszej parafii skorzystać z bezpłatnej konsultacji psychologicznej – po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym. Numer telefonu jest podany w gablocie w wejściu do kościoła.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga, o przełomie w leczeniu zawałów, do którego doszło 30 lat temu oraz o matkach wielkich Polaków. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Marianna Leśniak, z ul. Skarbińskiego;
 • Stanisław Łęcki, z ul. Czarnowiejskiej;
 • Barbara Mechlińska, z ul. Krzywy Zaułek;
 • Zbigniew Smoter, z ul. Skarbińskiego;
 • Janina Strzemecka, z ul. Rydla.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *