Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.05.2017

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 18.00.
 2. Przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 3. Zapraszamy nowych chłopców i dziewczęta do służby liturgicznej: chłopców zapraszamy w środy o godz. 17.00, a dziewczęta o godz. 17.45 do sali parafialnej.
 4. Od czwartku 1 czerwca codziennie zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Msza św. o godz. 18.30 w intencji ministrantów i ich rodzin.
 6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo wynagradzające.
 8. W najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek czuwania: o godz. 20.00 w kościele bł. Anieli Salawy przy ul. Kijowskiej. Zakończenie Eucharystią w naszym kościele o godz. 24.00.
 9. W tym roku Paweł Dobroszek świętuje jubileusz 25-lecia przyjęcia święceń kapłańskich. Do wspólnej modlitwy z naszym Srebrnym Jubilatem i w Jego intencji zapraszamy w następną niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 9.30. Modlić się będziemy również w intencji ks. Zbigniewa Kopcińskiego, który w tym roku obchodzi 45. rocznicę święceń kapłańskich.
 10. W dniach 9—11 czerwca w seminarium duchownym Księzy Misjonarzy odbędą się dni skupienia dla poszukujących drogi powołania, przeznaczone dla młodych mężczyzn od 18. roku życia. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w przedsionku kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do przeczytania w Gościu Niedzielnymin. opowieści o świętych dzieciach z Fatimy, o niewyjaśnionym wybuchu w największym arsenale broni w Związku Radzieckim, do jakiego doszło w Siewieromorsku 13 maja w 1984 roku, a zwłaszcza o tym, czy w Polsce mamy do czynienia z prześladowaniem opozycyjnych dziennikarzy. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma. Natomiast nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii… będzie dostępny od najbliższej środy.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Janina Lewkowicz, z ul. Królewskiej;
 • Andrzej Pater, z ul. Domeyki;
 • Stefania Laluk, z ul. Spokojnej;
 • Maria Hoszowska, z ul. Staszczyka.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im    dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *