Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017

  1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
  2. Jutro obchodzić będziemy święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. zostaną odprawione o godz. 6.00 – oraz (z homilią) – o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.
  3. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Matce Bożej z Lourdes.
  4. W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.
  5. W przyszłą niedzielę – w uroczystość Najświętszej Trójcy – kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na sfinansowanie dalszych prac remontowych w prezbiterium naszego kościoła.
  6. Próba sypania kwiatów przez dzieci przed uroczystością Bożego Ciała odbędzie się w następną niedzielę przed kaplicą akademicką po Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00.
  7. W przyszła niedzielę – w 11. dniu miesiąca – wierni poważnie chorzy po Mszy św. o godz. 18.30 będą mogli otrzymać sakrament namaszczenia chorych.
  8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o zapowiedzianym na 6 czerwca Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi i o tym, jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy – kim są i z jakich krajów pochodzą? Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła jest wyłożony nowy, czerwcowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
  9. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Antonina Wołoszyn, z ul. Cichy Kącik.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *