Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 11.06.2017

  1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Codziennie – oprócz najbliższego czwartku – o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
  3. Jutro, w poniedziałek – zapraszamy wszystkich studentów na Mszę św. o godz. 20.00 w intencji Bożego błogosławieństwa w czasie sesji egzaminacyjnej.
  4. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się już w najbliższą środę, 14 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy z ministrantami i krucjatkami zapraszamy również ich rodziców i rodziny. Środowa uroczystość będzie też okazją, by złożyć życzenia Proboszczowi Jackowi Kuzielowi – z racji Imienin, które wypadają w czasie wakacji.
  5. W czwartek, 15 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicą Lea i aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Procesję poprowadzi i słowo Boże wygłosi Kazimierz Stelmach CM. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji.
  6. Próba sypania kwiatów przez dzieci odbędzie się dzisiaj przed kaplicą akademicką po (ostatniej w tym roku szkolnym) Mszy św. z udziałem dzieci przedszkolnych o godz. 11.00. Jednocześnie bardzo prosimy młodych mężczyzn o pomoc w niesienia głośników podczas procesji: o zgłoszenie się do zakrystii w czwartek o godz. 17.00.
  7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek z pieśniami eucharystycznymi, niezbędny w czasie procesji Bożego Ciała, w Gościu Niedzielnym przeczytamy też o wielkiej mocy Żywego Różańca oraz o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Tadeusz Wolak, z ul. Nawojki;

† Janina Poznańska, z al. Kijowskiej.  Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *