Ogłoszenia duszpasterskie na 12. niedzielę zwykłą – 25.06.2017

  1. Ruszyły już prace renowacyjne w prezbiterium naszego kościoła. Prosimy również o składanie ofiar na ten cel w kancelarii parafialnej: odnotujemy je w naszej Złotej Księdze Ofiarodawców. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Z powodu prac remontowych – aż do odwołania nie będzie czwartkowego wystawienia Najświętszego Sakramentu i całodziennej adoracji.
  2. W czwartek, 29 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 18.30 i 20.00. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na działalność charytatywną Ojca Świętego. Kancelaria parafialna w czwartek będzie nieczynna.
  3. W czwartek swojego Patrona czczą księża Paweł Dobroszek i Piotr Klimczak. Drogim Solenizantom życzymy dobrego zdrowia i łask Bożych potrzebnych na każdy dzień kapłańskiej posługi, zwłaszcza dla dobra dzieci, młodzieży i rodzin.
  4. Na czas wakacji – czyli już od najbliższej soboty – nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych w naszym kościele w niedziele i w dni powszednie: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 6.00, 9.00 i 20.00. Okazja do spowiedzi w czasie wakacji – w niedziele pół godziny przed każdą Mszą św., a w dni powszednie w godz. 7.00—8.00 i 18.00—19.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca: o godz. 7.40 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o najbardziej znanym szefie kuchni w Polsce, który wyznaje: Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem, i o objawieniach maryjnych w Gietrzwałdzie, których 140. rocznica jest obchodzona w tym roku. Do nabycia jest także Niedziela i inne czasopisma. Nowy, wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii… ukaże się za tydzień.
  7. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Maria Mrozowska, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *