Ogłoszenia duszpasterskie na 15. niedzielę zwykłą – 16.07.2017

  1. W wakacyjne niedziele w naszym kościele nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00, nie będzie także nieszporów o godz. 18.00.    
  2. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na sfinansowanie prac remontowych w prezbiterium naszego kościoła.
  3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski pisze w liście skierowanym do wiernych: Piesza pielgrzymka to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do otworzenia się na Boże działanie w naszym życiu. Codzienna wędrówka w grupie pątników – wypełniona Eucharystią, modlitwą, śpiewem, chwilami zadumy nad rozważanym Słowem Bożym – pozwala na nowo rozpalić w sercu płomień wiary, o który powinniśmy się troszczyć na każdym etapie naszego życia. Jednocześnie piesza pielgrzymka pozwala na nowo odkryć piękno świata. W końcu – czas pielgrzymki – to również wspaniała możliwość do budowania nowych relacji z innymi ludźmi, którzy idąc wspólnie na Jasną Górę uczestniczą w swoistych rekolekcjach w drodze. W tym roku pielgrzymować będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Nasze wędrowanie do stóp Czarnej Madonny nie będzie zatem tylko kroczeniem przed siebie, ale będzie głoszeniem innym ludziom orędzia o Bogu, który jest Miłością. Podczas drogi wsłuchiwać się będziemy w konferencje, które pomogą nam w jeszcze lepszym przeżywaniu sakramentu pokuty i pojednania – sakramentu Bożego Miłosierdzia. Pragniemy bowiem, aby codzienne świadectwo naszej wiary nie wypływało tylko z przyswojonej kiedyś teorii, ale przede wszystkim z bezpośredniego doświadczenia Bożej Miłości. Pragniemy, aby wszyscy, którzy zobaczą naszą więź z Bogiem, zostali do Boga pociągnięci i przez Niego umocnieni. Ks. Arcybiskup swój list zakończył słowami: Jeszcze raz gorąco i serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Polećmy się wszyscy opiece Tej, która od tylu już lat nieustannie „otacza macierzyńską miłością Naród, który Ją wybrał na swoją Królową, broni go w niebezpieczeństwach, udziela mu pociechy w utrapieniach i wspiera go w dążeniu do wiecznej ojczyzny, aż nadejdzie pełen blasku dzień Pański”.

Informujemy, że na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00—19.00. W  pierwszych dniach sierpnia będzie można zapisać się osobiście w naszej zakrystii lub przy Kolegiacie Świętej Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej: www.ppk2.pl.

  1. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. pełny tekst przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych na placu Krasińskiego w Warszawie, przeczytamy też o głośnym pożarze katedry w Gorzowie Wielkopolskim i o kolejnych badaniach naukowych Całunu Turyńskiego. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  2. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Stanisława Kapusta, z ul. Galla;

† Jan Wróbel, z ul. Skarbińskiego;

† Zbigniew Kościuszko, z ul. Żelechowskiego;

† Franciszka Głowa, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *