Ogłoszenia duszpasterskie na 16. niedzielę zwykłą – 23.07.2017

1. Jak można zobaczyć w prezbiterium naszego kościoła trwa II etap prac przy polichromii ściennej. Pragniemy przypomnieć, że z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa i ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa otrzymaliśmy dofinansowanie na sumę 100 tysięcy złotych natomiast jako parafia musimy wyłożyć kwotę 36 tysięcy złotych stąd ta dzisiejsza składka remontowa. Całość tego etapu prac pochłonie kwotę 136 tysięcy złotych i zakończy się pod koniec sierpnia. Prosimy też o składanie ofiar pieniężnych w kancelarii parafialnej: odnotujemy je w naszej Złotej Księdze Ofiarodawców. Za wszelkie ofiary składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać!

2. We wtorek, 25 lipca, w liturgii przypada święto św. Jakuba, apostoła, a zarazem wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.30; po Mszy św. poświęcimy samochody zaparkowane przy kościele.

3. We wtorek dzień imienin obchodzi ks. Krzysztof  Dura, któremu życzymy obfitości łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień misjonarskiej posługi. 

4. Również we wtorek przypada 5. rocznica śmierci śp. ks. Zygmunta Czekańskiego CM. Za śp. ks. Zygmunta modlić się będziemy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

5. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w obchodach rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: Za dar Światowych Dni Młodych nieustannie winniśmy dziękować Panu, dlatego zachęcam i gorąco zapraszam do wspólnego świętowania pierwszej rocznicy ŚDM. Zapraszam przede wszystkim Was, drodzy młodzi przyjaciele, którzy dawaliście i wciąż dajecie wspaniałe świadectwo więzi z Chrystusem Panem. Zapraszam wszystkich, którzy wzięli odpowiedzialność za dzieło Światowych Dni Młodzieży: parafie, które gościły młodych pielgrzymów, komitety organizacyjne, wspólnoty zakonne, które wspierały przygotowania swoją modlitwą, wolontariuszy, bez których niemożliwe byłoby przygotowanie Dni. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się włączyć w to wielkie dziękczynienie Kościoła krakowskiego. Ksiądz Arcybiskup zachęca do udziału w koncercie w Tauron Arenie Kraków, który rozpocznie się w ostatnią sobotę lipca o godz. 18.00, jak i w Eucharystii w Sanktuarium św. Jana Pawła II dzień później – w niedzielę o godz. 12.30. Podczas uroczystej Mszy św. będziemy z radością dziękować Bogu i ludziom za łaskę Światowych Dni Młodzieży i za owoce, jakie zrodziło w nas spotkanie Kościoła młodych z papieżem na polskiej ziemi. Liczę na spotkanie z Wami – dodaje na zakończenie Ks. Arcybiskup, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia. Na pielgrzymkę do grupy 8. można zapisać się drogą internetową lub osobiście w Biurze Zapisów przy ul. św. Anny w Krakowie, w lipcu od poniedziałku do piątku w godz. 17.00—19.00. W  pierwszych dniach sierpnia będzie można zapisać się osobiście w naszej zakrystii lub przy Kolegiacie Świętej Anny. Informacje na stronie internetowej Wspólnoty Śródmiejskiej: www.ppk2.pl.

7. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii oraz o niezwykłym rosyjskim biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.

8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:
† Anna Żelazny, z ul. Jadwigi z Łobzowa;
† Stefan Komasa, z ul. Staszczyka;
† Janina Sokołowska, z ul. Królewskiej;
† Eugeniusz Korszyński, z ul. Rydla.
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *