Ogłoszenia duszpasterskie na 19. niedzielę zwykłą – 13.08.2017

  1. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Jest to dzień świąteczny, w którym wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcimy zioła i kwiaty.
  2. W czwartek, 17 sierpnia, obchodzić będziemy święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej. Jest to zarazem dzień imienin księży: Jacka Kuziela, Jacka Moryto i Jacka Piotrowskiego. Czcigodnym Solenizantom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych  i opieki św. Patrona w każdym dniu kapłańskiego posługiwaniu oraz polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. Trwają prace konserwatorskie w prezbiterium naszego kościoła. Zatem najbliższa składka remontowa – w następną niedzielę – będzie przeznaczona na pokrycie kosztów renowacji. Prosimy też o składanie ofiar pieniężnych w kancelarii: odnotujemy je w naszej Złotej Księdze Ofiarodawców. Za wszelkie ofiary składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać!
  4. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o drodze do Chrystusa św. Edyty Stein i jej związkach ze św. Janem Pawłem II oraz o historii i rozumieniu najstarszych modlitw maryjnych: „Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę”. Do nabycia jest także Niedziela i inne pisma.
  5. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Józefa Kamińska, z ul. Królewskiej

† Eugeniusz Rzeźniczak, z ul. Chocimskiej

† Jerzy Ruminowicz, z ul. Smoluchowskiego

† Adela Korszyńska, z ul. Rydla

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *