Ogłoszenia duszpasterskie na 20. niedzielę zwykłą – 20.08.2017

  1. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary przeznaczone na trwają prace konserwatorskie w prezbiterium naszego kościoła. Prosimy też o składanie ofiar pieniężnych w kancelarii: odnotujemy je w naszej Złotej Księdze Ofiarodawców. Niech Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej świątyni. Bóg zapłać!
  2. W sobotę (26 sierpnia) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 7:00, 8:00 i 18:30. Na zakończenie Mszy Świętych odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
  3. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego przeczytamy m.in. o duchowej adopcji dziecka poczętego. Ponadto o legendarnym angielskim lotniku, który po zakończeniu służby został katolikiem, a dziś jest kandydatem na ołtarze. Także o tym, jak Bolesław Prus szukał Boga. W jednym z ostatnich tekstów napisał: „Pamiętaj, że jest Bóg i że musisz go naśladować pod karą śmierci i wiecznego potępienia”.
  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Krystyna Czernek, z ul. Warmijskiej

† Zofia Garbaczewska-Pawlikowska, z ul. Żelechowskiego

† Teodor Siudut, z ul. Jadwigi z Łobzowa

† Kazimierz Misiak, z ul. Lea

† Helena Palonka, z ul. Rydla

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek… 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *