Ogłoszenia duszpasterskie na 24. niedzielę zwykłą – 17.09.2017

  1. Dziś o godz. 18.00 zostaną odprawione nieszpory niedzielne.
  2. Piotr zaprasza dzieci z klas drugich i starsze do scholi dziecięcej: w niedziele o godz. 10.20 do sali parafialnej.
  3. W przyszłą niedzielę, 24 września, przed naszym kościołem odbędzie się kwesta na wsparcie kuchni dla ubogich Świętego Brata Alberta.
  4. W ostatnią niedzielę miesiąca odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego: o godz. 16.00 w sali parafialnej.
  5. Od następnej niedzieli zapraszamy do udziału w Triduum ku czci św. Wincentego a Paulo: na Mszę św. o godz. 18.30 i wspólną modlitwę za przyczyną św. Wincentego. Już dziś zapraszamy serdecznie na główną uroczystość odpustową ku czci św. Wincentego a Paulo w środę 27 września o godz. 18.30: wspólne świętowanie rozpocznie modlitwa przy pomniku św. Wincentego a Paulo, w parku jego imienia, pod przewodnictwem JE ks. biskupa Damiana Muskusa.
  6. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o najnowszym książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem, o huraganach, które pojawiają się coraz częściej i o niezaleczonych do dziś ranach, jakie pozostawiła II wojna światowa. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i powakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.
  7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janina Wojczuk-Wanic, z ul. Smoluchowskiego;

† Maria Pilarczyk, z ul. Goetla;

† Tadeusz Gąsiorek, z ul. Goetla;

† Janina Filipek, z ul. Królewskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *