Ogłoszenia duszpasterskie na 27. niedzielę zwykłą – 08.10.2017

 1. Proboszcz i wierni w drodze do Fatimy pozdrawiają z pielgrzymkowego szlaku i zapewniają o modlitwie w naszych intencjach. Niech im nie zabraknie i naszej pamięci w modlitwie.
 2. Dziś – jak zwykle w Niedzielę Papieską – przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 3. Codziennie zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 18.00. Dodatkowo od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec dla dzieci o godz. 17.00, a dla studentów i młodzieży o godz. 19.30.
 4. Wszystkich studentów zapraszamy od dzisiejszej niedzieli do środy na akademickie rekolekcje «Na dobry początek»; codzienne spotkania o godz. 20.00 poprowadzi ks. Andrzej Gieroń CM.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna w środę, czwartek i piątek będzie czynna tylko po południu. Przepraszamy za utrudnienie.
 6. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, i na spotkanie po Mszy Świętej.
 7. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele.
 8. Przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się za tydzień: w niedzielę 15 października. Uczniów klas VII szkół podstawowych i klas II gimnazjalnych zapraszamy na spotkania w trzecie niedziele miesiąca do kaplicy akademickiej po Mszy św. o godz. 11.00, a uczniów klas III gimnazjalnych w każdy czwartek do sali parafialnej o godz. 19.00 (od czwartku 19 października!). Plan spotkań wywieszony jest w gablocie w wejściu do kościoła, jest też podany w październikowym numerze gazety parafialnej.
 9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła albo ogłaszają, że nie wierzą… Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma. W zakrystii możemy nabyć także książkę ks. Marcina Rolke CM o historii naszej parafii (w cenie 40 złotych).
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Janusz Kotlarczyk, z ul. Staszczyka;

† Beata Kołodziej, z ul. Armii Krajowej;

† Irena Kazimierska, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Emilia Bardan, z ul. Armii Krajowej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *