Ogłoszenia duszpasterskie na 29. niedzielę zwykłą – 22.10.2017

 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 18.00, a dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 – na różaniec dla rodziców z dziećmi, a o godz. 19.30 – dla studentów i młodzieży.
 2. Dzieci przed narodzeniem, podejrzewane o chorobę lub upośledzenie, są poddawane aborcji. Nawet wtedy, gdy niewinne dziecko przeżyje nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Zaczęto je ratować, ale na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. W zakrystii można złożyć podpis pod projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, a nienarodzonych dzieci. Można to zrobić również w ciągu tygodnia. Potrzebny jest tylko numer PESEL.
 3. Papieskie Stowarzyszenie – Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, której celem jest pozyskanie środków na wsparcie Kościoła misyjnego. Jak zapowiadaliśmy – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można złożyć we wtorek, 24 października, na placu za kościołem do godz. 12.00.
 4. abp Marek Jędraszewski zaprasza wiernych do udziału we Mszy Świętej dziękczynnej za posługę Księdza Biskupa Grzegorza Rysia – we wtorek o godz. 18.30 w Bazylice Mariackiej: Dziękując, będziemy także prosić, przez przyczynę Matki Bożej Wniebowziętej i świętych patronów królewskiego Miasta Krakowa, o obfitość Bożych łask dla nowego Metropolity Archidiecezji Łódzkiej.
 5. W naszym kościele widać paląca potrzebę, by więcej chłopców i dziewcząt angażowało się w służbę Panu Bogu przy ołtarzu. Zapraszamy więc gorąco chłopców i dziewczęta z klas drugich i starsze do liturgicznej służby ołtarza: dziewczęta na spotkania kandydatek do Krucjaty w środy o godz. 17.45, a chłopców na spotkania dla kandydatów do grona ministrantów w piątki o godz. 17.00 w sali parafialnej (a w tym miesiącu o godz. 16.30 czyli przed nabożeństwem różańcowym). Rodziców prosimy o zachęcenie swoich dzieci do służby przy ołtarzu.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 października, po Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczór poezji Jana Pawła II, a także Czesława Miłosza. Zabrzmią m.in. takie dzieła jak: Pieśń o Bogu ukrytym, Pieśń o blasku wody oraz Tryptyk rzymski, i poezja Noblisty – m.in. Gdzie wschodzi słońce i kędy zapada. Spotkanie rozpocznie się w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.30.
 8. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej; natomiast ofiary na wypominki całoroczne przyjmujemy wyłącznie w kancelarii parafialnej.
 9. Chór Mariański serdecznie zaprasza na doroczny uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości – w dniu 10 listopada br. o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym przy Rondzie Grunwaldzkim. Po zaproszenia (za 40 złotych), których zostało już niewiele, można zgłaszać się do sali prób Chóru Mariańskiego we wtorek i piątek w godz. 19.00—19.30.
 10. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia, o siostrach franciszkankach, które podczas II wojny światowej uratowały setki żydowskich dzieci oraz o historii życia naszej parafianki – niepełnosprawnej Basi. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Teresa Pruchnicka, z ul. Lea;

† Krystyna Kasprzyk, z ul. Skarbińskiego;

† Elżbieta Blicharz, z ul. Czarnowiejskiej;

† Władysława Ziąbek-Szwed, z ul. Nowowiejskiej;

† Bogusław Stawowy.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *