Ogłoszenia duszpasterskie na 31. niedzielę zwykłą – 05.11.2017

 1. Proboszcz parafii św. Wincentego a Paulo w Moszczanach i członkowie Komitetu Budowy Kościoła w Łazach serdecznie dziękują za okazaną im pomoc w dokończeniu budowy kościoła: w niedzielę 22 października przed naszym kościołem zebrali na ten cel 6.110 złotych.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
 4. Od wtorku 7 listopada przez cały miesiąc zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Istnieje także możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnika. Wszelkie informacje znajdziemy w gablocie przy wejściu do kościoła.
 5. Proboszcz zaprasza wszystkich uczestników pielgrzymki parafialnej do Fatimy na spotkanie popielgrzymkowe: w środę po Mszy św. o godz. 18.30 do sali parafialnej.
 6. W czwartek, 9 listopada, po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. w intencji konających i dusz w czyśćcu cierpiących o godz. 18.30, i na spotkanie po Mszy Świętej.
 8. W sobotę, 11 listopada, będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 9.00. W sobotę – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.
 9. Zgodnie z wieloletnią tradycją – dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę pieniężną na pomoc najuboższym parafianom i dzieciom z ubogich rodzin. Członkowie Stowarzyszenia Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składają serdeczne Bóg zapłać! za każdą ofiarę na pomoc biednym w parafii.
 10. Zachęcamy też do złożenia ofiary do skarbony przy wyjściu z kościoła – do następnej niedzieli włącznie – na Święto Ubogich w Archidiecezji: zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity, (zawartym w czytanym dziś liście) nasze ofiary będą przeznaczone na pomocy ubogim, organizowaną z okazji Święta Ubogich.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, że dobra modlitwa nie musi być tylko prośbą o coś, ale też prośbą przeciwko czemuś; o cichej i niepozornej kobiecie, która wprawiła w zakłopotanie prokuratora i kanadyjski sąd; znajdziemy także informacje o filmach, które można oglądać – m.in. w kinie Mikro – w ramach II edycji Festiwalu Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. W zakrystii do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma, a także bogata w ciekawostki, zdjęcia i nieznane fakty książka ks. Marcina Rolke CM o historii naszej parafii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Celina Piekarczyk, z ul. Armii Krajowej;

† Joanna Luberda, z ul. Chodowieckiego;

† Adam Giemza, z ul. Chocimskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *