Ogłoszenia duszpasterskie na 32. niedzielę zwykłą – 12.11.2017

  1. Serdecznie gratulujemy naszemu Panu Organiście i Chórowi Mariańskiemu pięknego i poruszającego Koncertu Pieśni Patriotycznych NARODOWI I OJCZYŹNIE, który miał miejsce wczoraj w Centrum Kongresowym ICE przy Rondzie Grunwaldzkim. Koncert, a właściwie widowisko zorganizowane staraniem Dyrygenta Jana Rybarskiego i Chóru Mariańskiego, poruszyło serca i zachwyciło uczestników. Raz jeszcze Bóg zapłać! P. Organiście i wszystkim Chórzystom.
  2. Jeszcze dziś do specjalnie oznakowanej skarbony przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na Święto Ubogich w Archidiecezji: zgodnie z życzeniem ks. Arcybiskupa Metropolity nasze ofiary będą przeznaczone na pomocy ubogim, organizowaną z okazji Święta Ubogich.
  3. Kartki z wypominkami za zmarłych można jeszcze składać w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w listopadzie codziennie o godz. 18.00, a za polecanych w wypominkach całorocznych – w każdą niedzielę o godz. 7.30.
  4. W listopadzie przez cały miesiąc zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Istnieje także możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnika. Wszelkie informacje znajdziemy w gablocie przy wejściu do kościoła.
  5. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 zaprasza przyszłych Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami na DZIEŃ OTWARTY: w sobotę, 18 listopada, w godz. 10.00—12.00.
  6. Składka w następną niedzielę będzie składką remontową: przeznaczoną na opłacenie prac remontowych i renowacyjnych w naszym kościele.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. – w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym – o prześladowaniu chrześcijan w różnych krajach świata; o zakonnicy z Turcji, która ratuje porywane dziewczęta; czym jest i powinno być bierzmowanie; oraz o tym, czy pomnik Jana Pawła II, zwieńczony krzyżem, przeszkadza mieszkańcom Ploërmel ( Ploermel). W zakrystii do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma, a także książka ks. Marcina Rolke CM o historii naszej parafii.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Mieczysław Jawień, z ul. Goetla;

† Helena Klamra, z ul. Żelechowskiego;

† Lucyna Ciupek, z ul. Krzywy Zaułek;

† Wiesława Majchrowska, z ul. Smoluchowskiego;

† Krystyna Wątroba, z ul. Lea;

† Marta Żychiewicz, z ul. Lea;

† Tadeusz Zembala, z ul. Warmijskiej.

Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *