Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla — 26.11.2017

 1. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w działalność Apostolatu Maryjnego czyli Stowarzyszenia Cudownego Medalika – zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 2. Codziennie o godz. 18.00 modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.
 3. Jutro, w poniedziałek – obchodzić będziemy w naszym kościele święto Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej objawiającej Cudowny Medalik. W tym dniu na zakończenie każdej Mszy św. będzie można przyjąć Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej.
 4. W środę, 29 listopada, Mszę św. prymicyjną odprawi Jan Pracki CM, który marcu i kwietniu jako diakon odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.
 5. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
 6. W czwartek, 30 listopada, przypada w liturgii święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to również dzień imienin naszego duszpasterza akademickiego – ks. Andrzeja Telusa, któremu składamy serdeczne życzenia imieninowe: wszelkich potrzebnych łask Bożych i opieki świętego Patrona na każdy dzień kapłańskiej posługi w parafii i poza nią, a przede wszystkim w pracy z młodzieżą.
 7. W pierwszy piątek grudnia od godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci.
 8. W pierwszą sobotę grudnia zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 9. Zgodnie z zapowiedzią – dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem można wesprzeć kuchnię dla ubogich, prowadzoną przez Panią Martę Sawicką. Przed kościołem są do nabycia opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz dwie płyty CD: jedna z pieśniami autorstwa ks. Wojciecha Kałamarza poświęconymi żołnierzom wyklętym oraz z Litanią ku czci NMP, druga z opracowaniami pieśni ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy autorstwa ks. Wojciecha Kałamarza oraz innych polskich kompozytorów.
 10. W zakrystii można nabywać prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, dlaczego zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny, o Birmie i Bangladeszu – dwóch mało znanych krajach, które będzie odwiedzał papież Franciszek oraz o świeckiej moralności, która opiera się… właśnie: na czym? Do nabycia jest także adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci – z lampionem roratnim do samodzielnego złożenia – i inne czasopisma. Jest już do nabycia również kalendarz parafialny na rok 2018 – w cenie 5 zł za egzemplarz.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Ludwik Wątroba, z ul. Lea;

† Henryka Zamorska, z ul. Nowowiejskiej;

† Bogusław Warchał, z ul. Spokojnej;

† Alicja Bleinert, z ul. Czarnowiejskiej;

† Marek Młodzik, z ul. Królewskiej;

† Bronisław Gontarek, z ul. Jadwigi z Łobzowa;

† Eugeniusz Lewicki.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *