Ogłoszenia duszpasterskie na 1. niedzielę Adwentu — 03.12.2017

  1. Zachęcamy do udziału w roratach, odprawianych w Adwencie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla rodzin z udziałem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. Studentów zapraszamy szczególnie na roraty o godz. 7.00 we wtorki i czwartki (a po roratach – na śniadanie w budynku Duszpasterstwa Akademickiego). Wszystkich prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
  2. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na modlitwę różańcową i świętowanie pierwszej środy miesiąca.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a od godziny 17.30 na wspólną adorację prowadzoną przez Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ, którą zakończy Msza św. o nowe powołania do służby Bożej oraz w intencji ministrantów i ich rodzin.
  4. W piątek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 18.30 i 20.00. Rodziców oczekujących narodzin dziecka zapraszamy do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa, które będzie można otrzymać po każdej Mszy Świętej. W piątek – ze względu na uroczystość – nie będzie obowiązywała wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
  5. W piątek minie rocznica śmierci śp. ks. Antoniego Bobaka CM. Za śp. ks. Antoniego modlić się będziemy w czasie Mszy Świętej o godz. 18.30. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek po Mszy Świętej wieczornej na spotkanie formacyjne.
  6. W piątek, 8 grudnia, przypada dzień imienin Marii Skawiny, zakrystianki, a w sobotę, 9 grudnia, dzień imienin ks. prof. Wiesława Przyczyny, który pomaga w duszpasterstwie parafialnym. Naszym Drogim Solenizantom życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Maryi Niepokalanej na każdy dzień służby Bogu i ludziom.
  7. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe.
  8. Jak zwykle w Adwencie – przed kościołem można nabyć opłatki wigi­lijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: ofiara za świecę — od 7 zł (a za duże świece – od 15 złotych). Gorąco zachęcamy do zakupienia wigilijnej świecy: ofiary za świece pomagają sfinansować wyjazdy i kolonie oraz leczenie chorych dzieci, a także utrzymać ośrodki służące dzieciom – np. rodzinne domy dziecka czy Dom Matki i Dziecka. Jest do nabycia również kalendarz parafialny na rok 2018 – w cenie 5 zł za egzemplarz. Natomiast do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać produkty żywnościowe i środki czystości, przeznaczone do paczek świątecznych dla ubogich parafian, które wkrótce przygotuje Stowarzyszenie Miłosierdzia.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety (w pierwszym odcinku adwentowego cyklu o św. Józefie) oraz dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii? Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy, adwentowy numer naszego pisma Z Życia Parafii
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Małgorzata Syrek, z ul. Beniowskiego;

† Robert Janicki, z ul. Warmijskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *