Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2017

  1. Arcybiskup Metropolita Krakowski przekazał życzenia świąteczne:

Drodzy Archidiecezjanie! Na Święta Bożego Narodzenia zechciejcie przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia, aby historia pasterzy betlejemskich stała się także Waszym udziałem. Nie bójcie się otworzyć Waszych serc na głoszoną przez Kościół radosną wieść, że także dla Was narodził się w Betlejem Zbawiciel świata. Ten świąteczny czas starajcie się przeżyć wraz z Dzieciątkiem Jezus, Maryją i Józefem poprzez udział w Eucharystii, a także poprzez wspólny śpiew naszych przepięknych polskich kolęd i pastorałek. A przede wszystkim w Waszych sercach wielbijcie i wysławiajcie Boga. Natomiast temu światu, który żyje tak, jakby Go nie było, opowiadajcie, jak wspaniale jest żyć, jeśli się pozwala Chrystusowi wejść do naszego wnętrza, i jak cudownie wyzwala On w nas wszystko to, co najpiękniejsze i najbardziej szlachetne.

Na święty czas Bożonarodzeniowej radości z serca Wam błogosławię:

+ Marek Jędraszewski, Arcybiskup Metropolita Krakowski

Do życzeń ks. Arcybiskupa i my, Wasi duszpasterze, dołączamy nasze życzenia: abyście, Drodzy w Panu, każdego dnia wielbili i wysławiali Boga za wszystko, co dane Wam było usłyszeć i przeżyć w ten piękny, świąteczny czas.  

  1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich i spotkania wigilijnego dla osób samotnych z terenu naszej parafii, które odbyło się w minioną środę. Dziękujemy bardzo licznym Ofiarodawcom, Siostrze Beacie, Członkom Stowarzyszenia Miłosierdzia oraz Studentom i Młodzieży, którzy uczestniczyli w przygotowaniu spotkania wigilijnego i w zbiórce żywności oraz zanosili paczki i życzenia świąteczne do chorych.
  2. Dziś i jutro porządek Mszy Świętych w naszym kościele tak jak w każdą nie­dzielę. Nie będzie jedynie Mszy Świętej w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory świąteczne – czyli uroczystą modlitwę wieczorną. Składka w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Podajemy do wiadomości, że w środę, czwartek i piątek (czyli w dniach 27—29 grudnia) nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 20.00, a kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu.
  4. W środę, w święto Świętego Jana Apostoła, podczas Mszy św. o godz. 18.30 modlić się będziemy w intencji misjonarzy, a zebrane na tacę ofiary zostaną przeznaczone na pomoc misjom.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W podwójnym numerze Gościa Niedzielnego (132 strony w cenie 8 zł) znajdziemy m.in. reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy oraz jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów? Podwójny numer Niedzieli (w cenie 10 zł) zawiera m.in. kalendarz z wyjątkowymi fotografiami św. Jana Pawła II. Jest jeszcze nowy numer Miłujcie się! dla młodzieży i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *