Ogłoszenia duszpasterskie na święto Świętej Rodziny — 31.12.2017

  1. Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy (otoczyliśmy) modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie małżonków obchodzących w 2017 roku jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie ostatnim dniem roku kalendarzowego: na uroczystą Mszę św. z dziękczynnym Te Deum(za które możemy uzyskać odpust zupełny) zapraszamy tradycyjnie o godz. 18.30. A wcześniej, bo o godz. 18.00 odprawimy uroczyste nieszpory.
  2. W poniedziałek, w pierwszym dniu Nowego Roku 2018, obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Świętej Bożej RodzicielkiMaryi, która należy do tzw. świąt obowiązujących. Będzie to zarazem Światowy Dzień Pokoju. Za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok możemy uzyskać odpust zupełny. Jutro porządek nabożeństw – jak w każdą niedzielę. O godz. 18.00 odprawimy uroczyste nieszpory. Nie będzie dodatkowych Mszy Świętych w kaplicy akademickiej.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartekzapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej oraz o świętość kapłanów;
  • w piątekod godz. 9.00 kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną (chyba że ksiądz uzgodnił inaczej); przypominamy, że osoby, które przystąpiły do spowiedzi św. w okresie świąt Bożego Narodzenia i są w stanie łaski uświęcającej – mogą bez spowiedzi przystępować do Komunii św.; dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 16.30;
  1. W najbliższą niedzielę, 7 stycznia, wszystkie grupy działające w parafii zapraszamy serdecznie nawspólny Opłatek do sali parafialnej: po Mszy św. o godz. 16.30, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, zostanie dokonana zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie zgromadzimy się na świątecznym spotkaniu.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. Do nabycia jest też nasz parafialny kalendarz ścienny na 2018 rok.
  3. W ostatnim czasie odszedł do wiecznościnasz parafianin:

† Adam Baran, z ul. Nowowiejskiej.

Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *