Ogłoszenia duszpasterskie na 3. niedzielę zwykłą — 21.01.2018

 1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dziś o godz. 18.00.
 2. Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego zapraszają dziś na Jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem: o godz. 21.00 – czyli po Mszy św. „akademickiej”.
 3. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej księży w domach parafian. Plan kolędy przedstawia się następująco:
 • dziś, w niedzielę – ulice Bronowicka, Kadecka i Kazimierza Wielkiego;
 • jutro, w poniedziałek – ulice Altanowa, Młodej Polski, Niedziałkowskiego, Szlachtowskiego i Żelechowskiego;
 • we wtorek – ulice Miechowska, Ogrodniczek, Spokojna, Urzędnicza i Kawiory;
 • w środę – ul. Skarbińskiego;
 • w czwartek – ulice Chmiela, Smoluchowskiego i Toruńska;
 • w piątek – al. Kijowska;
 • i w sobotę, 27 stycznia – KOLĘDA DODATKOWA.

Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę i w sobotę o godz. 15.30. Wodę święconą znajdziemy obok szopki.   

 1. Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Policji pod hasłem „Bezpieczny senior”, poświęcone współczesnym zagrożeniom dla ludzi starszych: w środę 24 stycznia o godz. 15.30 w sali parafialnej.
 2. W czwartek, 25 stycznia, przypada w liturgii święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, obchodzone przez Księży Misjonarzy jako dzień powstania Zgromadzenia. Czwartkowym świętem zakończymy w naszej parafii obchody Jubileuszu 400-lecia charyzmatu św. Wincentego a Paulo. Uroczysta Msza Święta z okolicznościową homilią zostanie odprawiona o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
 4. Nasz Chór Mariański w przyszłą niedzielę, 28 stycznia, będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 16.30, a po Mszy Świętej zaprasza na wspólne kolędowanie. Chórzystów i byłych Chórzystów zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się po koncercie.
 5. Ostatnio władze miasta wprowadziły sporo zmian w organizacji ruchu: zamontowano tysiące słupków, zlikwidowano kilka tysięcy miejsc parkingowych, utrudniono funkcjonowanie mieszkańcom i przedsiębiorcom. Obywatelski Komitet o nazwie „Nic o nas bez nas” prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem uchwały zmierzającej do wyjaśnienia wszelkich nieprawidłowości. Podpisy można składać przed kościołem.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wywiad z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą z Białegostoku, który przekonuje, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska, przeczytamy też, jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło i inne czasopisma.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Władysława Ciejek, z ul. Obopólnej;

† Jerzy Siuta, z ul. Lea.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *