Ogłoszenia duszpasterskie na 4. niedzielę zwykłą —28.01.2018

  1. Wczoraj, w sobotę zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Bóg zapłać! także za złożone ofiary, przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Ks. Opiekun służby liturgicznej dziękuje także za datki ofiarowane ministrantom i krucjatkom. I zaprasza do służby nowych chłopców i dziewczęta.
  2. Dziś nasz Chór Mariański będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 16.30. Wszystkich Wiernych zapraszamy do udziału we wspólnym kolędowaniu, które odbędzie się po Mszy Świętej. Chórzystów i byłych Chórzystów zapraszamy na spotkanie opłatkowe po wspólnym kolędowaniu. Nieszporów niedzielnych dziś nie będzie.
  3. W najbliższy piątek, 2 lutego, obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30, 18.30 i 20.00. Na początku każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywane jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie klasztorów i domów zakonnych, borykających się z trudnościami materialnymi. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.
  4. Piątkowe święto wypada w pierwszy piątek miesiąca. Kapłani – jak zwykle w pierwsze piątki – odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla wszystkich w godz. 6.00—9.00 oraz 14.30—20.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
  6. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do uczczenia Naszej Pani z Lourdes w dniu parafialnego odpustu: w niedzielę 11 lutego. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30, której będzie przewodniczył ks. kardynał Stanisław Dziwisz, a chorych – na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 15.00.
  7. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z przedszkolem. Szczegóły – w gablocie w wejściu do kościoła.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe? Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, nowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i inne czasopisma.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Marian Filipczak, z al. Kijowskiej;

† Jan Trener, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *