Ogłoszenia duszpasterskie na 5. niedzielę zwykłą — 04.02.2018

  1. Na nieszpory niedzielne zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00.
  2. W środę, 7 lutego, na Mszy św. o godz. 18.30 rozpoczniemy Triduum przed uroczystością Najśw. Maryi Panny z Lourdes.
  3. Wyjątkowo w czwartek, 8 lutego, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia: rozpocznie się o godz. 18.00 w Klubie Parafialnym.
  4. Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek, 9 lutego, Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie formacyjne w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  6. W następną niedzielę, 11 lutego, obchodzić będziemy święto naszej wspólnoty parafialnej – uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego; nie będzie jedynie – przez trzy kolejne niedziele – Mszy św. w kaplicy akademickiej o godz. 11.00 z udziałem dzieci przedszkolnych.

Główne uroczystość odpustowa rozpocznie się o godz. 12.30: uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz, emerytowany arcybiskup krakowski. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Członków grup parafialnych i Wiernych związanych z naszą świątynią do udziału w tej uroczystości.

Przyszła niedziela będzie przeżywana w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Jak każdego roku – w intencji osób chorych i starszych modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 15.00, połączonej z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu. 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. wywiad z dr Wandą Półtawską, która – wypowiadając się w obronie życia dzieci nienarodzonych – mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia, przeczytamy także o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. korony Chrobrego, oraz o Korei, w której Kościół rozwija się bardzo szybko. Do nabycia są także Niedziela, Źródło i inne czasopisma. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy wyłożony nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
  2. W ostatnim czasie odeszła do wieczności nasza parafianka:

† Aleksandra Gut, z ul. Skarbińskiego.

Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *