Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najśw. Maryi Panny z Lourdes — 11.02.2018

  1. Dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na główną uroczystość odpustową o godz. 12.30: uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosi ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

Jak każdego roku – wiernych chorych i starszych zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, połączoną z udzielaniem sakramentu namaszczenia. Wszystkich, którzy pragną przyjąć sakrament chorych, prosimy o wypisanie na kartce danych personalnych (imię, nazwisko oraz adres); kartkę należy wręczyć kapłanowi udzielającemu sakramentu. 

Na uroczyste nieszpory maryjne zapraszamy dziś o godz. 18.00.

  1. Dziś w naszym kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: praktycznie do pobożnego udziału we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. należy dołączyć jakąkolwiek modlitwę według intencji Ojca Świętego i brak przywiązania do grzechów, także powszednich.
  2. Od jutra, przez cały okres zimowych ferii szkolnych, kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu.
  3. W najbliższą środę, 14 lutego, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 16.30 (z udziałem dzieci), 18.30 i 20.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: wierni od ukończenia czternastego roku życia są zobowiązani do powstrzymania się od pokarmów mięsnych, a wszystkich między osiemnastym a sześćdziesiątym rokiem życia obowiązuje ograniczenie posiłków do trzech (w tym jeden do syta). W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad prawnych. Od tego tygodnia będzie nowa możliwość: w czwartki od godz. 17.00 w pokoiku Biblioteki Żywego Różańca. Więcej informacji: w gablocie w wejściu do kościoła.
  5. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Natomiast w niedziele Wielkiego Postu odprawiać będziemy o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
  6. Wielkopostne rekolekcje parafialne dla dorosłych i studentów rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu – czyli 4 marca.
  7. Krakowska Fundacja HCPT Polska, organizująca wyjazdy osób niepełnosprawnych do Lourdes, prowadzi dziś kwestę przed naszym kościołem i dziękuje za wsparcie jej działalności.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o męczennicy z ludu Czango w Rumunii, która zginęła z różańcem w ręku oraz o systemie opieki zdrowotnej – w rozmowie z nowym ministrem zdrowia. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i inne czasopisma.
  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie:

† Elżbieta Gniadek, z ul. Kazimierza Wielkiego;

† Józef Trzaska, z ul. Staszczyka;

† Stefan Czyż, z ul. Szlachtowskiego. 

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *