Ogłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu — 18.02.2018

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Patronki naszej parafii – Najśw. Maryi Panny z Lourdes, którą przeżywaliśmy w minioną niedzielę. W tym dniu mogliśmy się ucieszyć obecnością w naszej świątyni wielu dawnych parafian i gości, a sakrament namaszczenia przyjęło kilkaset osób chorych i w podeszłym wieku – nie tylko naszych parafian, ale także przybyłych z innych parafii krakowskich i spoza Krakowa.
  2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniami pasyjnymi. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę krzyżową: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 18.00; dla studentów i młodzieży o godz. 20.30. Pamiętajmy także, iż Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  3. W drugim tygodniu ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w zakrystii. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o rozpoczynających się na łamach tygodnika rekolekcjach z Ojcem Pio. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
  5. W ostatnim czasie odeszły do wieczności nasze parafianki:

† Aleksandra Dziki, z ul. Rydla;

† Maria Mrowczyk, z ul. Królewskiej;

Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *