Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego — 01.04.2018

 1. Drogim naszym Parafianom oraz Wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła składamy serdeczne życzenia wielkanocne: niech doświadczenie spotkania z Panem Jezusem Zmartwychwstałym nieustannie pobudza Was do bycia Jego świadkami w świecie, gotowymi do codziennych poświęceń dla bliskich i zaangażowanymi we wszelkie dobre dzieła. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Wszystkich potrzebnym zdrowiem i udziela obficie swoich darów!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie Triduum Paschalnego. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego i pana dyrygenta Jana Rybarskiego; dziękujemy Siostrom, Panom Kościelnym, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którym winniśmy wdzięczność. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas święcenia pokarmów, a przeznaczone na utrzymanie seminarium Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
 3. Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo składa serdeczne Bóg zapłać! za ofiary na biednych i dary materialne, złożone w okresie Wiel­kiego Postu do kosza przy ołtarzu św. Antoniego, a także podczas zbiórek żywności w sklepach: Stowarzyszenie Miłosierdzia przygotowało 100 paczek świątecznych dla najuboższych parafian, przekazało także życzenia i upominki świąteczne dla ponad 100 parafian chorych. Jednocześnie dziękujemy serdecznie młodzieży i studentom, którzy wzięli udział w roznoszeniu paczek i życzeń świątecznych oraz w zbiórce żywności w sklepach.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego; w niedzielę zapraszamy także na uroczyste nieszpory, które będą ostatnim akordem Świętego Triduum Paschalnego.
 5. Ofiary zbierane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny będą przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 6. Począwszy od Wtorku Wielkanocnego aż do listopada nie będzie w naszym kościele w dni powszednie Mszy św. o godz. 15.00.
 7. W Środę Wielkanocną zapraszamy na uroczystości ku czci Naszej Pani z Lourdes o godz. 18.00; modlitwę różańcową, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę Świętą – w środę zakończy zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek – z racji pierwszego piątku miesiąca – kapłani odwiedzą chorych w domach z posługa sakramentalną. Dodatkowa Msza św. dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 9. W Sobotę Wielkanocną – z racji pierwszej soboty miesiąca – zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Bardzo prosimy, aby dzieci, które zbierały wielkopostne ofiary do skarbonek z napisem Jał­mużna Wielkopostna, przyniosły swoje ofiary w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 (zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność Caritas na rzecz osób starszych). Taca w Niedzielę Miłosierdzia będzie również przeznaczona na wsparcie dobroczynnej działalności krakowskiej Caritas.
 11. W środę 11 kwietnia rusza w naszej parafii Kurs Małżeński. Jest to cykl 7 spotkań przeznaczony dla małżonków, którzy chcą pogłębić więź między sobą. Spotkania mają charakter wykładowo-warsztatowy. Każde z nich przypomina wyjście na tzw randkę, gdzie przy posiłku i deserze rozmawia się o ważnych sprawach, takich jak: dialog rodzinny, rozwiązywanie konfliktów czy sposobach wyrażania miłości. Spotkania będą odbywały się w Domu Katolickim o godz. 18.30. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów maryjnych w Smardzowicach i Wysocicach, sanktuarium Męki Pańskiej w Ibramowicach i sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie – w sobotę 21 kwietnia. Informacje i zapisy: w każdy wtorek w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest świąteczna Niedziela, dominikański List, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży, Gość Niedzielny; w Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, jak się ma do Pana Boga treść biblijnej Pieśni nad Pieśniami, o bł. Papieżu Pawle VI, który uzdrawia nienarodzone dzieci oraz o życiu sióstr kamedułek. Natomiast przy wyjściach z kościoła znajdziemy nowy numer naszego pisma Z Życia Parafii…
 14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
 • Zinajda Bojko, z ul. Urzędniczej;
 • Gertruda Ładyńska, z ul. Staffa.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *