Ogłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkanocną — 22.04.2018

 1. Wszystkich Wiernych prosimy o pilnowanie torebek i rzeczy osobistych, ponieważ – niestety – nawet w kościele zdarzają się kradzieże.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. Jutro, w poniedziałek, 23 kwietnia, obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski; Msze Święte zostaną odprawione jak w dniu powszednim. Swojego Patrona będzie czcił Wojciech Kałamarz: Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych łask Bożych w codziennej posłudze kapłańskiej i polecamy Go modlitwie wiernych.
 4. W środę, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. W tym dniu swój dzień imienin obchodzi Marek Krawczyk: Drogiemu Solenizantowi życzymy potrzebnych darów Ducha Świętego na każdy dzień kapłańskiej posługi i polecamy Go modlitwie wiernych.
 5. W sobotę, 28 kwietnia, o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpocznie się uroczystość beatyfikacyjna Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Zachęcamy do udziału w uroczystości: bezpośrednio lub korzystając z transmisji telewizyjnej.
 6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym, czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele oraz – w wywiadzie z Kają Godek – jak nękani, prześladowani są dziś w Polsce obrońcy życia; do Gościa Niedzielnego dołączona jest najnowsza adhortacja papieża Franciszka «Gaudete et exsultate» – o świętości we współczesnym świecie.
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności nasze parafianki:
 • Stefania Gładysz, z ul. Staszczyka;
 • Stanisława Gurgul, z ul. Armii Krajowej;
 • Helena Szczykutowicz, z al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *