Ogłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną — 29.04.2018

 1. Dziś, w czwartek i w następną niedziele nie będzie Mszy św. w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
 2. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu w poniedziałek, środę i piątek.
 4. Od jutra, od poniedziałku zapraszamy codziennie o godz. 18.00 na nabożeństwa majowe. Czytanki majowe będą poświęcone zawartości naszej codziennej modlitwy, jaką jest Pozdrowienie Anielskie.
 5. W pierwszą środę miesiąca nabożeństwo majowe będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Naszej Pani z Lourdes.
 6. W czwartek, 3 maja, uczcimy Najświętszą Maryję Pannę jako Królową Polski i główną Patronkę naszej Ojczyzny: Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione według porządku niedzielnego.
 7. W piątek, 4 maja, w kościołach Krakowa jest obchodzone święto św. Floriana, patrona miasta. W granicach naszej archidiecezji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski, który udzielił dyspensy, zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

  W pierwszy piątek miesiąca nie będzie odwiedzin kapłanów w domach chorych: odwiedziny księży z posługą sakramentalną zostały przeniesione na piątek 11 maja. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30, a okazję do spowiedzi będziemy mieli w godz. 6.00—9.00 i 16.00—20.00.

 1. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, Mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 8.00 i nabożeństwo wynagradzające.
 2. W niedzielę, 6 maja, na Mszach Świętych będziemy gościć zespół muzyki sakralnej, który będzie towarzyszył naszej modlitwie, a po Mszach Świętych odbędzie się kwesta na remont domu w Krzywaczce, w którym zamieszka 5 polskich rodzin – uciekinierów z objętego działaniami wojennymi Donbasu na wschodniej Ukrainie.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei oraz o bierzmowaniu, które nie jest duchową maturą, i o dylematach rodziców, broniących prawa do wychowania swoich dzieci – w wywiadzie z ks. Romanem Buchtą, nowym prezydentem Europejskiego Forum Nauczania Religii w Szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *