Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego — 13.05.2018

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe.
 2. W czwartek, 17 maja, o godz. 20.30 zapraszamy do naszej świątyni na kolejne «Dialogi z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim». Temat spotkania: Czy chcemy tego samego? Wola Boga a wola człowieka. „Dialogi” to cykl tematycznych spotkań Arcybiskupa  z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła oraz jego Pasterza. Spotkanie rozpocznie się krótką katechezą, następnie Arcybiskup Metropolita odpowie najpierw na pytania nadesłane drogą elektroniczną, na pytania ze skarbony wystawionej na końcu naszego kościoła, wreszcie odpowie na pytania zadawane „na żywo”.
 3. Józef Jachimczak junior, wieloletni duszpasterz akademicki w naszej parafii, obchodzi w tym roku 60. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Ks. Józef odprawi jubileuszową Mszę św. w naszym kościele w sobotę, 19 maja, o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z absolwentami w budynku duszpasterstwa akademickiego.
 4. W najbliższą sobotę zapraszamy do naszej świątyni na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Początek czuwania o godz. 20.00, zakończenie Eucharystią o godz. 24.00.
 5. W przyszłą niedzielę, 20 maja, dwie grupy dzieci przyjmą po raz pierwszy Eucharystię podczas Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.30. Bardzo prosimy, aby osoby bezpośrednio nie zainteresowane uroczystością wybrały tego dnia inną godzinę uczestnictwa we Mszy św.

W związku z Pierwszą Komunią Świętą – dzieci z klas trzecich zgromadzą się ze swoimi rodzinami i chrzestnymi na odnowieniu przyrzeczeń chrztu św. i przystąpią do pierw­szej spowiedzi św. w sobotę, 19 maja, w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 11.30. Do spowiedzi będą też w tym czasie mogli przystąpić rodzice i rodziny dzieci.

 1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 2. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 2 czerwca. Informacje i zapisy: we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii: jest Niedziela, Źródło, List, Gość Niedzielny i inne czasopisma. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wniebowstąpieniu Pana Jezusa – że niebo to „Ktoś”, a nie „coś” – i o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans.
 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Józef Bała, z ul. Królewskiej;
 • Edward Szczęśniak, z ul. Staffa;
 • Dorota Antosiewicz-Stawowy, z ul. Obopólnej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *