Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Codziennie do najbliższej środy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od piątku na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. W czwartek, 31 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W Boże Ciało porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy Świętej o godz. 16.30 wyruszy procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicą Lea i aleją Kijowską do kościoła pw. Bł. Anieli Salawy. Procesję poprowadzi i słowo Boże wygłosi Ryszard Andrzejewski CSMA. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest wyznaniem naszej wiary i uroczystym uczczeniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie; prosimy też wiernych o włączanie się we wspólny śpiew i podążanie za baldachimem z Najświętszym Sakramentem. Za udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jak zawsze – bardzo prosimy o udekorowanie okien i domów na trasie procesji, prosimy też, aby nie parkować samochodów na trasie przejścia procesji. Jednocześnie zapraszamy młodych mężczyzn do pomocy w niesienia głośników podczas procesji: należy zgłosić się do zakrystii w czwartek o godz. 17.00.
 4. Od piątku przez trzy miesiące – w czerwcu, lipcu i sierpniu – kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku tylko po południu, tj. w godz. 16.00 – 18.00.
 5. W pierwszy piątek miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00, a dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 16.30.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 7.40, a po Mszy św. o godz. 8.00 – na nabożeństwo wynagradzające.
 7. W sobotę Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy. Informacje i zapisy: we wtorki w godz. 17.00—18.00.
 8. Równolegle do reformy w szkolnictwie – następuje zmiana w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania: przygotowanie będzie obejmowało uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych. Jeszcze przed wakacjami przygotowanie rozpoczną uczniowie klas szóstych: bardzo prosimy o obecność uczniów klas szóstych z rodzicami na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu z ks. Proboszczem w niedzielę 10 czerwca.
 9. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o wymowie uroczystości Bożego Ciała, o relacji między sprawiedliwością i miłością – w rozmowie z kardynałem Zenonem Grocholewskim oraz o sytuacji politycznej w Europie: czy jest stabilna i czy my, Polacy, możemy czuć się bezpiecznie?
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Jan Malkiewicz, z ul. Goetla;
 • Jacek Rydlewski, z al. Kijowskiej.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *