Ogłoszenia duszpasterskie na 9. niedzielę zwykłą – 03.06.2018

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości oraz procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać! przygotowującym ołtarze: S. Marii, S. Beacie i ich Pomocnikom, Panom Kościelnym, Osobom pomagającym w procesji, niosącym sztandary i niosącym nagłośnienie. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Chóru Mariańskiego, który śpiewał w czasie procesji, ale przed południem śpiewał także na procesji centralnej ulicami Starego Miasta. Dziękujemy Ministrantom, Krucjacie Maryjnej, Rodzicom dzieci sypiących kwiaty oraz wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej uroczystości.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Wszystkich wiernych zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Pani z Lourdes: na procesję światła o godz. 18.30, nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wotywną o Matce Bożej z Lourdes.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 czerwca, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza na adorację eucharystyczną w godz. 15.30—18.00. W czwartek oktawę Bożego Ciała zakończy obrzęd poświęcenia ziół i wianków po Mszy św. o godz. 18.30 i procesji wokół kościoła.
 6. W piątek, 8 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte będą odprawione tak, jak w dni powszednie. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza wszystkie grupy modlitewne z naszej parafii i wszystkich wiernych, którzy w 2002 roku zawierzyli się Boskiemu Sercu Jezusa Króla Wszechświata, na uroczystą Mszę św. o godz. 18.30 – w 16. rocznicę istnienia Wspólnoty dla Intronizacji. W piątek – z racji uroczystości – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Wspólnota Apostolatu Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek na Mszę św. wieczorną i na spotkanie formacyjne.
 8. W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert chórów: wystąpią dwa chóry – z Finlandii i Węgier. Z kolei w niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.30 będzie śpiewał chór z Kanady. Więcej informacji na wywieszonym plakacie.
 9. Równolegle do reformy w szkolnictwie – następuje zmiana w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania: przygotowanie będzie obejmowało uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych. Jeszcze przed wakacjami przygotowanie rozpoczną uczniowie klas szóstych: bardzo prosimy o obecność uczniów klas szóstych z rodzicami na Mszy św. o godz. 11.00 i spotkaniu z ks. Proboszczem już za tydzień – czyli w niedzielę 10 czerwca.
 10. Proboszcz już dziś zaprasza na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej: w poniedziałek 11 czerwca o godz. 19.30.
 11. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o niekochanej miłości – czyli o tajemnicy Serca Jezusa oraz o nieciekawym obrazie polskich szpitali, który wyłania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Krzysztof Pikulski, z al. Kijowskiej;
 • Elżbieta Werewka, z ul. Smoluchowskiego;
 • Emilia Wałkowska, z ul. Nawojki.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *