Ogłoszenia duszpasterskie na 10. niedzielę zwykłą – 10.06.2018

 1. Dziś Mszą św. o godz. 11.00 rozpoczyna się (rozpoczęło się) przygotowanie uczniów klas szóstych do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 2. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 3. W poniedziałek – w 11. dniu miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.30 osoby poważnie chore będą mogły przyjąć sakrament namaszczenia.
 4. Jutro, w poniedziałek o godz. 19.30 – zgodnie z zapowiedzią – ks. Proboszcz zaprasza do sali parafialnej na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 5. W czwartek, 14 czerwca, o godz. 17.00 nasz Chór Mariański wystąpi w naszym kościele ze wspaniałym koncertem: w programie Gloria Vivaldiego i Misa Tango Luisa Baculova, z udziałem znakomitych solistów i orkiestry Krakowska Młoda Filharmonia pod dyrekcja prof. Tomasza Chmiela. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, zapraszamy na VI Marsz dla Życia i Rodziny, któremu będzie towarzyszyć hasło: „Niepodległa za życiem”. Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu Matejki, a zakończy piknikiem rodzinnym w Parku im. Henryka Jordana.
 7. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne. Istnieje także możliwość korzystania z bezpłatnych porad prawnika. Wszelkie informacje znajdziemy w gablotach w wejściu do kościoła.
 8. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o planowanych odwiedzinach papieża Franciszka na Litwie oraz w Łotwie i Estonii, o tym, jak szybko Irlandia przestała być krajem katolickim i o antyrodzinnej aktywności niemieckiego urzędu ds. dzieci. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, dominikański List i inne czasopisma.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Wanda Chorobik, z ul. Smoluchowskiego;
 • Eugeniusz Urbański, z ul. Staszczyka;
 • Cecylia Poręba-Kostuch, z ul. Rydla;
 • Józef Węgiel, z ul. Lea;
 • Halina Burzewska, z ul. Staszczyka.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *