Ogłoszenia duszpasterskie na 11. niedzielę zwykłą – 17.06.2018

 1. Codziennie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Jezusowego.
 2. Zakończenie roku formacji dla służby liturgicznej – ministrantów i krucjatek – odbędzie się w środę, 20 czerwca, podczas nowenny do Matki Bożej i Mszy św. o godz. 18.30; do wspólnej modlitwy zapraszamy również rodziców i rodziny ministrantów i krucjatek.
 3. Na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawimy w naszym kościele Msze Święte dziękczynne dla uczniów, nauczycieli i wychowawców:
 • Szkoły Podstawowej nr 12 – w czwartek o godz. 10.00;
 • Szkoły Podstawowej nr 5 – w czwartek o godz. 11.00;
 • VII Liceum Ogólnokształcącego – w piątek o godz. 9.00.
 1. W imieniu Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium św. Jana Pawła II, która odbędzie się w piątek, 22 czerwca. «Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II» rozpocznie się uroczystą Mszą św. o godz. 17.00, a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.
 2. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na opłacanie prac remontowych w zabudowaniach parafialnych.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów: św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym i św. Jana w Dukli – w sobotę 14 lipca. Informacje i zapisy we wtorki w godz. 17.00—18.00 w pokoiku obok zakrystii.
 4. Rodzice małych dzieci mają prawo liczyć na „wyrozumiałą sympatię” ze strony innych uczestników Eucharystii, ale do pewnych granic. Ksiądz i inni uczestnicy liturgii mają bowiem prawo do sprawowania świętej liturgii w pobożnym skupieniu. Stąd dzisiejsza prośba do młodych rodziców: o interwencję, jeżeli zachowanie małego dziecka w kościele stanie się rozpraszające i trudne do opanowania. Najlepiej wyjść wówczas do Kaplicy Pojednania, która od następnej niedzieli niech stanie się „azylem” dla rodziców z dziećmi w takich sytuacjach. Zwłaszcza, że przed nami wakacje i nie będzie Mszy św. w kaplicy akademickiej z udziałem dzieci przedszkolnych.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism, o całkiem normalnych dzieciach – czyli dzieciach z zespołem Downa i o konspiracyjnej działalności Prymasa Tysiąclecia na rzecz katolików żyjących w Związku Sowieckim. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło oraz nowe numery Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci i Miłujcie się! dla młodzieży.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Helena Dunicz-Niwińska, z ul. Żelechowskiego;
 • Andrzej Antończyk, z ul. Lea;
 • Maria Kasprzykowska, z ul. Krzywy Zaułek;
 • Józef Węclewicz, z ul. Rydla.

Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *