Ogłoszenia duszpasterskie na 14. niedzielę zwykłą – 08.07.2018

 1. Rozpoczął się czas wakacji, pamiętajmy więc, że świątynia nie jest miejscem właściwym dla prezentowania strojów odpowiednich na plaży i w podobnych miejscach letniego wypoczynku. Bardzo prosimy o wyczucie i szacunek dla sacrum: by tak w naszej świątyni, jak i w każdej innej zadbać o odpowiedni strój
 2. Dziś w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 15.00, nie będzie także niedzielnych nieszporów o godz. 18.00.
 3. W środę, 11 lipca, obchodzić będziemy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. wieczornej chorzy będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia.
 4. Zachęcamy do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, która wyruszy w poniedziałek 6 sierpnia. Zapisów do 8 grupy z naszej parafii można dokonywać internetowo od 1 lipca – przez formularz dostępny na ppk2.pl – lub w Biurze Zapisów przy Kolegiacie św. Anny. Więcej informacji – na plakatach.
 5. W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m.in. kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski”, przeczytamy także o problemach chrześcijan z Bliskiego Wschodu i o pijaństwie wśród nastolatków. Do nabycia jest także Niedziela, Źródło, Mały Gość Niedzielny i inne czasopisma. Przy wyjściach z kościoła wyłożony jest jeszcze wakacyjny numer naszego pisma Z Życia Parafii
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
 • Henryka Wnękowska, z ul. Krzywy Zaułek;
 • Maciej Śmieszek, z ul. Królewskiej;
 • Grażyna Krzepowska, z ul. Skarbińskiego;
 • Franciszek Tomczyk, z ul. Czarnowiejskiej;
 • Mieczysław Ślizowski, z ul. Spokojnej;
 • Zdzisław Śnitek, z ul. Krzywy Zaułek.

W miniony piątek w Domu Kleparskim po nagrodę do Pana odszedł śp. ks. Władysław Jankowicz, proboszcz naszej parafii w latach 1976—1980.

 Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *